Wystarczy 5 minut, by zapomnieć o stresie. Poznaj tę prosta technikę z Japonii już teraz.

Pomimo że niewielka dawka stresu jest w naszym życiu czymś normalnym i akceptowalnym, to jego nadmiar może przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków i negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Odkryj technikę relaksacyjną pochodzącą ze starożytnej Japonii, która nie wymaga więcej niż 5 minut i może być stosowana wszędzie. Korzystając z niej, odkryjesz, że poszczególne palce ręki reprezentują różne emocje i postawy.

  • Kciuk pomaga radzić sobie z niepokojem i stresem.
  • Palec wskazujący ułatwia pokonanie strachu.
  • Kontrolę gniewu ułatwi palec środkowy.
  • Palec serdeczny wspiera w walce z depresją i smutkiem, a także pobudza do determinacji.
  • Mały palec przyczynia się do zmniejszenia niepokoju oraz wzmacnia optymizm i pewność siebie.

Metoda ćwiczeń, o której mowa, polega na chwyceniu odpowiedniego palca drugą ręką za pomocą wszystkich palców i kciuka, mocno trzymając go przez 1 do 2 minut, co pozwala odczuć pulsowanie. Dodatkowo, umieszczając lekki nacisk środkowym palcem drugiej ręki na środku dłoni przez minutę, możesz uspokoić umysł. Codzienne praktykowanie tej metody przywróci równowagę ciału.

Czy zdawałeś sobie sprawę, że istnieje „przycisk” na ciele, który wyłącza niepokój i strach? Oto, jak go aktywować!

W przypadku odczuwania strachu, nerwowości lub stresu, warto nauczyć się wyłączać te negatywne emocje. Może to być zaskakująco proste – dla niektórych wystarczy głębokie oddychanie, aby poczuć ulgę, inni mogą cierpieć na stres lub nerwowość w większym stopniu.

Być może nie wiedziałeś, że naciśnięcie pewnego punktu na dłoni może przynieść ulgę, a dyskomfort powinien ustąpić. Joseph Carter, ekspert od równowagi emocjonalnej, który zgłębiał starożytną medycynę chińską, uważa ten punkt za emocjonalną pierwszą pomoc dostępną w każdej chwili.

Ten magiczny „guzik” znajduje się na nadgarstku, w dołeczku obok ścięgna, do którego można dotrzeć małym palcem. Według Cartera, stymulacja tego punktu może przynieść ulgę w różnych sytuacjach, takich jak strach, niepokój, zmartwienie, depresja czy mdłości. Zaleca on stosowanie tej techniki również osobom poszukującym spokoju, szczególnie tym o wybuchowym temperamencie.

Masaż tego punktu podczas gorących dyskusji może pomóc się uspokoić, by uniknąć nierozważnych słów w złości, których można później żałować. Technika ta sprawdza się również w sytuacjach stresowych, takich jak przemawianie przed publicznością.

To prosta metoda na uspokojenie nerwów, niezależnie od tego, czy czujesz się zestresowany, czy zdenerwowany, a także może pomóc, jeśli cierpisz na bezsenność. Delikatny masaż uciskowy tego punktu, trwający od 30 sekund do 3 minut, powinien być połączony z głębokim oddychaniem, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Chociaż nie każdemu może to odpowiadać, warto jest spróbować. Akupresura zajmuje się łagodzeniem różnych problemów poprzez stymulację określonych punktów na ciele, ale nie zastępuje ona medycyny. W przypadku poważnych problemów zdrowotnych, magiczny „guzik” nie będzie pomocny.

Jednakże, jeśli sporadycznie doświadczasz nerwowości lub niepokoju spowodowanego stresem, metoda ta może okazać się skuteczna. W sytuacji, gdy problemy emocjonalne są bardziej poważne, zaleca się jednak zwrócenie się o pomoc do specjalisty, na przykład psychologa.

Ta technika oferuje rozwiązanie dla konkretnego stanu, jakim jest chwilowe odczucie stresu, lecz aby unikać stresu na dłuższą metę, należy zająć się eliminacją jego przyczyn lub nauczyć się go redukować.

error: Treść zabezpieczona !!