Triki ogrodnicze, ratujące plony – Sprawdź, jak wykorzystać nagietek lekarski i rumianek.

Czy wiesz, że niektóre spośród popularnych ziół mogą zapewnić obfite zbiory warzyw? Postępowanie zgodnie z opisanym przez nas schematem pozwoli na uzyskanie wspaniałych efektów w tym zakresie.

Nagiętki najlepiej posadzić w niewielkiej odległości od ogórków, dyni, ziemniaków i melonów. Kwiaty te odstraszają nicienie, ślimaki i mszyce oraz zapobiegają wystąpieniu chorób, powodowanych przez grzyby.

Bazylię warto uprawiać w pobliżu pomidorów. Zapach oraz niektóre spośród substancji, zawartych w jej liściach, stanowią naturalną ochronę przed szkodnikami. Dotyczy to nie tylko pomidorów, lecz również ogórków, cebuli, kapusty i papryki. Zioło to skutecznie odstrasza między innymi mszyce i mięczaki, które mogą być zagrożeniem dla plonów.

Szczypiorek świetnie sprawdzi się jako ochrona ogórków, marchwi i kapusty. Zapobiega on między innymi wystąpieniu w tych uprawach mączniaka rzekomego i szarej pleśni.

Jeżeli chcemy chronić pietruszkę oraz fasolę przed szkodnikami, warto posadzić w ich najbliższym sąsiedztwie tymianek, nagietek i bazylię.

Ogórek i koperek to idealni sąsiedzi. Koper może być również doskonałą ochroną ziemniaków.

Cebula oraz czosnek świetnie chronią sąsiednie uprawy przed chorobami grzybicznymi, jednak jest wyjątek – nie można liczyć na uzyskanie tego efektu w przypadku fasoli. grochu i kapusty.

Szałwia świetnie sprawdzi się jako naturalny środek, odstraszający ćmy kapuściane.

Rumianek jest znakomitą ochroną warzyw przed chorobami, powodowanymi przez grzyby. Wspomaga również wzrost innych roślin. Warto posadzić go na przykład wśród fasoli, grochu, sałaty, selera lub szpinaku.

Rzodkiewkę warto zasiać na grządkach, na których w późniejszym terminie mamy zamiar uprawiać dynię lub cukinię. Przygotuje dla nich idealne warunki glebowe.

Lawenda jest znakomitą ochroną róż – zapobiega inwazji mszyc. Taka kombinacja wspaniale również wygląda.

Petunie można wykorzystać nie tylko jako ozdobę tarasów i balkonów – świetnie sprawdzą się również w ogrodzie. Posadzone blisko pomidorów, papryki i fasoli – ochronią te uprawy przed mszycami i chrząszczami.

error: Treść zabezpieczona !!