Przepis na wyjątkowy nawóz cukrowy pozwalający na uzyskanie bardzo dobrych plonów.

Wszystko do życia potrzebuje odpowiednich składników odżywczych, również rośliny. To właśnie brak odpowiedniego nawożenia sprawia, że rośliny nie chcą się rozwijać, a ich plony są marne. Istnieje wiele nawozów, które można kupić w sklepie, nic nie zastąpi jednak domowego, naturalnego nawozu. 

Ja na działce używam domowego nawozu na bazie cukru, to dzięki zawartej w nim glukozie moje ogórki rosną jak szalone. Ten nawóz jest jednocześnie bardzo tani i łatwy w przygotowaniu. Każda osoba, która uprawia własny ogród, powinna poznać ten przepis! Dzięki niemu ogród zmienia się nie do poznania. 

W celu przygotowania nawozu potrzebne nam będą jedynie cukier (lub tabletka glukozy) i woda. Dwie łyżki cukru lub jedną tabletkę glukozy rozpuszczamy w litrze gorącej wody i to tyle! Na jeden krzak ogórków powinno przypadać 200 ml nawozu, który wylewamy prosto na grządkę. Dobrze wziąć pod uwagę ilość roślin przygotowując roztwór cukrowy. 

Po tym nawozie ogórki rosną w oczach, krzaki są zdrowsze, a owoce o wiele smaczniejsze. Wszystko to dzięki temu, że korzenie ogórków pochłaniają cukier z ziemi. Tak pobrany składnik pozwala im na lepszy rozwój owoców i kwiatów. Cukier jest też niezbędny dla nasion, dzięki czemu plony są obfitsze. 

Niestety, nawóz cukrowy ma również jeden minus. Cukier przyciąga mrówki, które bardzo lubią słodkie przekąski. Myślę jednak, że warto go używać, z mrówkami można się pogodzić. 

Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!