Lecznicza moc ziół jest znana od wieków – Poradź sobie z codziennymi dolegliwościami.

Cierpisz na uciążliwe ataki kaszlu? A może masz problemy ze skórą głowy? Chcesz podnieść odporność swojego organizmu? Na wszystkie te i wiele innych dolegliwości może pomóc Ci miodunka!

Roślina ta jest od dawna znana ze swoich dobroczynnych właściwości. I z powodzeniem stosowana przez wielu jej wielbicieli. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także leczy tkankę płucną i ułatwia odkrztuszanie wydzieliny, więc będzie doskonałym wyjściem w przypadku uporczywego kaszlu, czy przeziębienia.

Wystarczy zrobić napar w postaci herbaty: 1 łyżkę suszonej miodunki zalej 300 ml wrzącej wody i zaparzaj 10 minut. Pij dwa razy dziennie i ciesz się doskonałym zdrowiem.

Ale to nie wszystko, miodunka znacznie przyspiesza proces gojenia ran, żylaków, a także świetnie poradzi sobie z problemami ze skórą głowy. Pobudza także wzrost komórek w tkankach łącznych i kościach, więc może pomóc w przypadku drobnych złamań.

Dopadł Cię wstydliwy „problem”- hemoroidy? Sięgnij po tę cudowną roślinę, a wkrótce zapomnisz o swoich dolegliwościach. A może wypryski na twarzy i rozszerzone pory spędzają Ci sen z powiek? Nic prostszego, zbierz liście miodunki, zblenduj na pastę i nałóż na problematyczne miejsca.

Istnieje duża szansa, że problem zniknie, ponieważ miodunka działa przeciwzapalnie, regeneruje uszkodzoną tkankę oraz zamyka pory. Garbniki zawarte w roślinie mają działanie antyseptyczne, ściągające i przeciwzapalne.

Z tej dobroczynnej rośliny można przygotować maści, nalewki, kremy, olejki, dressingi. Każdy może znaleźć swój sposób, by wykorzystać potencjał miodunki. Masz ochotę na relaksującą i wspaniale działającą na organizm kąpiel „w towarzystwie” miodunki? Dodaj 200g tej rośliny do wanny i zażywaj kąpieli przez 20 minut.

Miodunka wspomaga także regenerację tkanek oraz przyczynia się do tworzenia nowych.

error: Treść zabezpieczona !!