Sposób jaki stosowały Nasze babcie by sprawić aby zasłony były śnieżnobiałe w zaledwie 3 godziny.

Chcesz mieć białe zasłony? Jeśli tak to prezentujemy wyjątkowy trick, który w ciągu kilku godzin pozwoli na wyczyszczenie wszystkich zasłon tak, że będą one śnieżnobiałe.

Dzięki skorzystaniu z proponowanego tricku można doprowadzić do dobrego stanu nawet jeżeli przed jego zastosowaniem zasłony są bardzo żółte.

Jak to wykonać?

Przede wszystkim najważniejszą kwestią jest to, że do realizacji tego zadania nie potrzeba żadnej chemii, a tylko dwa bardzo popularne środki, które najpewniej każdy z nas ma w domu. Pierwszym krokiem jest zamoczenie zasłon w gorącej wodzie na około 10 minut.

W ten sposób pozbędziemy się wstępnie kurzu i innych zanieczyszczeń z zasłon. Następnie bierzemy gorącą wodę i tworzymy roztwór z 6 łyżeczkami soli i w nim moczymy zasłony przez 10 minut. Kolejnym roztworem, który przygotowujemy, jest roztwór wody z 2 łyżeczkami octu, w którym moczymy zasłony przez następne 10 minut. Ostatnim etapem jest wypranie zasłon w pralce.

Sposób ten można wykorzystać także do wybielania pościeli, bielizny czy też innych białych materiałów. Sposób ten jest stary, ale bardzo skuteczny. Warto go wykorzystywać, aby odnowić swoje rzeczy.

error: Treść zabezpieczona !!