Oto specjalna metoda na utratę zbędnych kilogramów – Rosyjski dietetyk zdradził kilka ważnych zasad

Oto wyjątkowy sposób na odchudzanie od znanego rosyjskiego dietetyka. Jakie są jego najważniejsze zasady?

 

Twórcą metody jest Alexey Kovalkov, jeden z najpopularniejszych rosyjskich dietetyków. Przez wiele lat doktor miał nadwagę, co ostatecznie skłoniło go do zajęcia się tym tematem. Doktor stworzył system żywienia, którego zadaniem jest utrata zbędnych kilogramów.

System ten został przetestowany przez samego doktora Aleksieja. Mężczyzna stosował się do wytycznych przez pół roku i w tym czasie stracił aż 52 kilogramy! Tak ogromny sukces sprawił, że doktor założył klinikę, w której pomaga osobom z nadwagą. Do tej pory z jego metody skorzystało ponad 6 tysięcy pacjentów.

Zdaniem lekarza w utracie dodatkowych kilogramów i utrzymaniu prawidłowej wagi ważne są następujące kwestie:

  • rzeczywisty powód przybierania na wadze
  • odpowiedzialność pacjenta za proces odchudzania
  • jasno postawiony cel.

Najważniejsze zasady diety Aleksieja Kowalkowa

W pierwszym etapie, przygotowawczym, ważny jest ruch.

Tu przydatny jest krokomierz, który pomaga monitorować codzienną aktywność. Każdego dnia należy wykonać od 8000 do 12000 kroków. Równie istotne jest prawidłowe żywienie. To czas, w którym trzeba odstawić jedzenie typu fast food, a także zrezygnować z produktów mącznych, słodyczy i napojów gazowanych.

Już wprowadzenie tych zasad pomaga uzyskać niezłe rezultaty. W ten sposób pacjenci doktora Aleksieja z łatwością pozbywają się od 3 do 5 kilogramów. Zdaniem lekarza kluczowe jest tutaj delikatne oczyszczanie przewodu pokarmowego. To jeden z warunków prawidłowego odchudzania.

Po etapie przygotowawczym następuje główny etap odchudzania.

Polega on na połączeniu ćwiczeń siłowych i chodzenia ze zbilansowaną dietą. To nauka wybierania zdrowej żywności w odpowiednikach kombinacjach. Dzięki niej pacjenci mogą chudnąć od 100 do 200 gram dziennie. Ten etap jest kontynuowany aż do osiągnięcia zamierzonego celu.

W kolejnym etapie następuje utrwalanie efektu odchudzania.

Etap ten jest najważniejszy i najdłuższy, i trwa od 12 do 18 miesięcy. To czas, w którym pacjent przyzwyczaja się do nowych nawyków żywieniowych i regularnej aktywności fizycznej. Najważniejsze zasady dotyczą wykonania odpowiedniej liczby kroków (8000 – 12000 dziennie), wyboru właściwych pokarmów i umiejętnego ich łączenia.

Jak prawidłowo się odżywiać?

Każde śniadanie powinno składać się z węglowodanów złożonych, np. z płatków owsianych. Tego typu posiłek zapewnia energię na cały dzień i chroni przed nagłym, niepohamowanym głodem. Główny akcent należy położyć na niskotłuszczowe produkty białkowe. Doktor zaleca, aby codziennie przed pójściem spać, jeść 2 jajka ugotowane na twardo.

Równie ważne w diecie są otręby, które nie odkładają się w tkance tłuszczowej. Ich jedzenie daje uczucie sytości.

Ponadto doktor Aleksiej namawia pacjentów do spożywania jak największych ilości błonnika. Można go znaleźć między innymi w świeżych ogórkach, papryce, ziołach i warzywach liściastych. Co ważne, produkty te można spożywać bez ograniczeń.

Nadmiar tkanki tłuszczowej znika pod wpływem l-argininy, która znajduje się w orzeszkach piniowych. Dodatkowo dzięki niej pacjenci są bardziej odporni na stres.Zdaniem doktora Aleksieja Kowalkowa nie ma jednego, sprawdzonego sposobu odchudzania.

Należy wziąć pod uwagę, że każdy organizm jest inny. Jeżeli jednak masz w planach utratę nadprogramowych kilogramów, to warto zastosować się do wytycznych rosyjskiego lekarza. W przypadku gdy problem wygląda na poważniejszy, należy uwzględnić wizytę u wykwalifikowanego dietetyka.

Rosyjski lekarz radzi, aby w tym czasie regularnie monitorować stan zdrowia i wykonywać kontrolne badania. Na pewno warto stosować jedną z kluczowych zasad. Czyli wykluczyć z diety cukier łącznie z żywnością, która go zawiera, produkty mączne, ryż oraz ziemniaki.

Wierzymy, że z pomocą metody doktora Aleksieja Kowalkowa uda Ci się utracić zbędne kilogramy! Pamiętaj, aby robić to stopniowo, z uwzględnieniem zasad zdrowego odżywiania i codziennej dawki aktywności.

error: Treść zabezpieczona !!