Warto z nich skorzystać. 105-letni lekarz z Japonii podzielił się cennymi radami dotyczącymi życia.

Sekret długowieczności

Każdy z nas marzy by żyć długo, w sukcesach i do końca cieszyć się zdrowiem. Jednak jak tego dokonać? Tą cenną wiedzą postanowił podzielić się z Państwem, japoński lekarz Shigeaki Hinohara, który przeżył aż 105 lat!

Shigeaki Hinohara

Urodził się w 1911 roku, a swoją przygodę z medycyną, rozpoczął w 1941 roku, w Tokio. Wybitny lekarz jest autorem 150 wspaniałych książek, w których możemy znaleźć książkę pod tytułem „Jak żyć długo i szczęśliwie”.

W dalszej części artykułu znajdą państwo dziesięć bezcennych rad od tego wspaniałego człowieka, które powinni Państwo wcielić do  swojego życia, jeśli chcą by każdy dzień był udany i szczęśliwy.

Zawsze wybieraj schody, nie windę

Podstawą naszego zdrowia jest ruch, jednak w dzisiejszych czasach przeważnie wybieramy dwie skrajności, siedzący tryb życia, bądź wykańczające treningi na siłowni. Zdaniem wspaniałego doktora powinniśmy znaleźć w tym złoty środek i postawić na naturalny ruch, który stałby się częścią naszego życia codziennego.

Doskonałym sposobem na to jest właśnie zrezygnowanie z windy na rzecz schodów. Spalona podczas tego ilość kalorii, może Państwa mile zaskoczyć!

Nie słuchaj ślepo lekarzy

Nie należy we wszystkim ufać specjalistom. Przydatną cechą może okazać się w tym uważność i codzienna obserwacja naszego ciała, z której możemy dowiedzieć się cennych informacji, o nas samych. Sprawi to, że dokładniej będziemy mogli dostosować dietę do swoich indywidualnych potrzeb, ale także uregulować rytm dnia i snu oraz dostrzegać ukryte emocje, które często są przez nas ignorowane.

Dziel się nabytymi informacjami oraz wiedzą

Doktor uwielbia dzielić się swoją mądrością na licznych wykładach. Ogromną przyjemność sprawia mu także udzielanie wywiadów. Może dzięki temu uświadomić wielu ludzi, zmieniając w ten sposób ich życie. Spróbujcie Państwo sami. Satysfakcja będzie niesamowita!

Powiedz stanowcze nie! Emeryturze

Emerytura wcale nie musi być wyznacznikiem Państwa życia. Jeśli zajmujesz się tym, co sprawia ci radość, nie rezygnuj z tego i ciesz się tym jak najdłużej. Zawodowe spełnienie oraz życiowy cel poprawi Państwa stan zdrowia.

Miej wszystko zaplanowane

Zaplanuj sobie wspaniałe, zaskakujące życie, a wszystko przyjdzie znacznie łatwiej. Hinohara zaplanował swój pobyt na Igrzyskach Olimpijskich w 2020, weźcie Państwo z niego przykład, a na pewno się to opłaci.

Nie marnuj zbyt dużo czasu na liczenie kalorii

Lekarz prowadził dość specyficzną dietę. Chętnie delektował się ciasteczkami, ryżem oraz mlekiem na lunch, jego kolacją przeważnie były warzywa i ryby, ograniczał spożywanie mięsa, a przy śniadaniu wypijał porządną filiżankę kawy. Otwarcie zachęcał do spożywania łyżeczki oliwy dziennie.

Wiele zależy od nastawienia

Nadmierne zamartwianie i analizowanie, negatywne myśli, czy zadręczanie się przeszłością może w dużym stopniu wpływać na nasz stan zdrowia. Starajcie się cieszyć każdym dniem i odnaleźć przyjemności życia codziennego, a sami Państwo zobaczą, jak wiele się zmieni!

Smutek i złość są ulotne, więc nie zadręczacie się nimi

Nie powinni Państwo pozwalać, by złe emocje pochłaniały całe życie. Doktor podczas pobyty w niewoli Armii Radzieckiej, dręczony głodem i zimnem, zrozumiał prawdziwą istotę siły umysłu.

Pieniądze nie mogą być całym światem

Każdego z nas czeka śmierć, a w jej obliczu nie będzie ważna majętność, dlatego należy cieszyć się dniem dzisiejszym i nie zamartwiać się wysokością zarobków.

Oswój ból.

Dzięki ogromnej sile umysłu, można przezwyciężyć nawet ból fizyczny! Relaks i ukojenie Hinahorze przynosiła muzyka i zwierzęta. Każdy powinien znaleźć odpowiednie rzeczy dla siebie, które dadzą chwilę ukojenia.

error: Treść zabezpieczona !!