Naturalne metody do walki ze złogami tłuszczowymi 

Pozbycie się cholesterolu

Cholesterol jest zarówno dobry, jak i zły. Na normalnych poziomach jest to niezbędna substancja dla organizmu. Jeśli jednak stężenie we krwi staje się zbyt wysokie, staje się cichym niebezpieczeństwem, które naraża ludzi na ryzyko zawału serca.

Cholesterol jest obecny w każdej komórce ciała i ma ważne naturalne funkcje, jeśli chodzi o trawienie pokarmów, produkcję hormonów i wytwarzanie witaminy D. Organizm go produkuje, ale ludzie spożywają go również w żywności. Ma woskowy i tłusty wygląd. Wysoki poziom cholesterolu jest istotnym czynnikiem ryzyka choroby niedokrwiennej serca i przyczyną zawałów serca.

Nagromadzenie cholesterolu jest częścią procesu, który zwęża tętnice, zwanego miażdżycą. W miażdżycy tworzą się płytki i powodują ograniczenie przepływu krwi. Osoba z wysokim poziomem cholesterolu często nie ma oznak ani objawów, ale rutynowe badania przesiewowe i regularne badania krwi mogą pomóc w wykryciu wysokiego poziomu. Osoba, która nie przechodzi badań, może mieć zawał serca bez ostrzeżenia, ponieważ nie wiedziała, że ma wysoki poziom cholesterolu. Regularne testy mogą pomóc zmniejszyć to ryzyko.

Żółte złogi koło oczu, a wysoki cholesterol we krwi

Osoby z wysokim poziomem cholesterolu we krwi mogą zauważyć, że na powiekach zaczynają się pojawiać żółte złogi. Problem ten jest dość powszechny. Dzieje się tak, ponieważ metabolizm zostaje spowolniony, a także zostaje zaburzony układ krążenia. Zbyt wysoki cholesterol w naszym organizmie bardzo często jest również przyczyną powstawania różnego rodzaju nowotworów.

Czy można w naturalny sposób się żółtych złogów koło oczu?

Żółtych złogów około oczu można pozbyć się w naturalny oraz w pełni bezpieczny sposób. Do sposobów tych należy zaliczyć między innymi:

  • skórkę od banana: jest ona pełni wartości odżywczych, w tym jest cennym składnikiem potasu i niezwykle dobrze wpływa na uregulowanie poziomu cholesterolu w naszym organizmie
  • cebula: charakteryzuje się wieloma zdrowotnymi korzyściami, jeżeli będzie stosowana systematycznie to w szybkim czasie żółte złogi koło oczu znikną
  • nasiona kozieradki: działają bardzo kojąco na naszą skórę, aby złogi z okolic naszych oczu zniknęły należy zalać nasiona wodą i odczekać kilka godzin, następnie należy wypić tak przygotowany napój
  • olej rycynowy: aby żółte złogi koło oczu zniknęły należy posmarować te okolicy olejem rycynowym, a efekty będą niemal natychmiastowe

Zapobieganie wysokiemu poziomowi cholesterolu

Ludzie, którzy chcą obniżyć poziom cholesterolu lub utrzymać odpowiedni poziom, mogą podjąć cztery główne decyzje dotyczące stylu życia.

  • Jedz dietę zdrową dla serca
  • Regularnie ćwicz
  • Unikaj palenia
  • Osiągnij i utrzymaj zdrową wagę

Dla osoby z wysokim poziomem cholesterolu leczenie farmakologiczne będzie zależeć od poziomu cholesterolu i innych czynników ryzyka. Zalecane zwykle zaczynają się od diety i ćwiczeń, ale osoby z większym ryzykiem zawału serca mogą potrzebować statyn lub innych leków.

W przeszłości ludzie dążyli do obniżenia poziomu cholesterolu do docelowego poziomu, na przykład poniżej 100 mg / dL, ale tak już nie jest. Randomizowane, kontrolowane badania kliniczne nie dostarczyły wystarczających dowodów na poparcie leczenia określonego celu. Jednak niektórzy lekarze mogą nadal używać celów, aby pomóc w prowadzeniu terapii.

error: Treść zabezpieczona !!