Żylaki

Żylaki to jeden z najczęstszych problemów, które dotykają nie tylko mężczyzn, ale również kobiety.

Zgodnie z udostępnionymi statystykami wynika, że ten problem dotyka 45% mężczyzn, a aż 55% kobiet. Ten stan pojawia się bardzo często w trakcie ciąży oraz u osób powyżej 50 roku życia.

Warto wcześniej wiedzieć, że poza specjalistycznym leczeniem lekami albo chirurgią laserową występują naturalne sposoby, żeby zmniejszyć widoczność żylaków, nie wywołując jakichkolwiek skutków ubocznych.

Ocet jabłkowy jest jednym z najlepszych domowych środków, dzięki którym efektywnie można leczyć żylaki.

Dzięki niemu można w znacznym stopniu poprawić przepływ krwi i przy okazji oczyścić swoje ciało. Wystarczy zastosować odrobinę ACV na dotknięty obszar skóry, a  potem masować ją. Tę czynność trzeba wykonywać zanim pójdzie się spać, jak również po przebudzeniu każdego ranka przez okres wynoszący 2 miesiące.

Stosowanie zabiegu pozwoli na zmniejszenie widoczności żył. Alternatywą może być roztwór jabłkowy oraz wody w stosunku 2:1 dwa razy każdego dnia przez miesiąc.

Czosnek to kolejny ważny składnik, który przyczynia się do tego, żeby zmniejszyć stan zapalny oraz innych objawów charakterystycznych dla żylaków. Dzięki niemu można pozbyć się zgromadzonych toksyn, które znajdują się w naczyniach krwionośnych oraz poprawią krążenie krwi.

Sposób na domowy czosnek jako skuteczny środek na żylaki:

Składniki:

  • 6 ząbków czosnku.
  • 2 łyżki oliwy z oliwek,
  • sok z 3 pomarańczy.

Sposób przygotowania:

Ząbki należy pokroić, a następnie przełożyć je do szklanego słoika. Następnie należy do tego dodać jeszcze sok pomarańczowy, a potem dodać oliwę z oliwek.

Tak przygotowaną mieszankę trzeba odstawić na 12 godzin. Po upływie tego czasu wystarczy wstrząsnąć kilka razy słoikiem, żeby składniki ponownie dobrze się wymieszały.

Zastosowanie:

Wystarczy bowiem kilka kropli tego domowego środka, aby masować go na obszar, który jest dotknięty zmianami skórnymi przed kwadrans. Potem trzeba ten obszar zawinąć czystą bawełnianą szmatką i tak pozostawić na całą noc. Taki zabieg zaleca się, żeby wykonywać codziennie nawet przez kilka miesięcy.

Inne przeciwżylakowe środki

Zaleca się, żeby ściereczkę zanurzyć w roztworze z wirginisjkiego oczaru, a potem nałożyć go na żylaki 3 razy dziennie. Natkę pietruszki można posiekać i wymieszać z olejkiem etertycznym – przechowywać w lodówce, a smarować na dotkniętym miejscu. 4 szklanki wody zagotować z filiżanką nagietka.

error: Treść zabezpieczona !!