Hoduj aloes w domu – zadba o Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Sprawdź.

Rosnący w domu aloes chroni mieszkańców przed chorobami.

Aloes jest niezwykłą, domową rośliną, która chroni mieszkańców przed różnymi nieszczęściami, chorobami i ludzką zazdrością. Ta niepozorna roślina ma ogromną energię, która sprawia, że domownicy mają lepsze samopoczucie oraz są zdrowsi i silniejsi.

Aloes należy do roślin długowiecznych. Rodziny cieszą się jego istnieniem nawet przez ponad100 lat. Z tego powodu aloesy nierzadko są przekazywane z pokolenia na pokolenie i pełnią rolę swoistych rodzinnych talizmanów.

Zdrowie.

Rosnący w domu aloes symbolizuje oczyszczenie i uzdrowienie. Uważa się, że aloes przekazuje chorym ludziom zawarte w nim ciepło i światło. Pomaga to zwalczyć długotrwałą depresję. Od dawnych czasów, aloes jest używany jako środek przyspieszający gojenie się ran i łagodzący nawet silny ból.

Suszone liście aloesu wieszane na szyi chorego pełniły rolę talizmanu. Uważano, że gdy nagle, bez specjalnego powodu, jak zmiana w podlewaniu czy jakości gleby, to w domostwie wydarzy się jakieś nieszczęście.

Wiara i miłość.

Uważa się, że aloes jako symbol bogini Wenus, rozbudza i wzmacnia romantyczne relacje między ludźmi. Roślina ta nadaje uczuciom piękno i świeżość. Młoda dziewczyna, aby sprowadzić miłość do swojego życia powinna wykonać szereg ustalonych czynności, tj.:

  • z dojrzałego, silnego aloesu urwać 13 liści i jednocześnie, mentalnie poprosić roślinę o przebaczenie,
  • liście umieścić na 12 dni w ciemnym, czystym miejscu,
  • po upływie tego czasu, 13 dnia spalić zerwane liście aloesu,
  • popiół rozsypać na progu domu ukochanego.

Są kraje, w których podczas wesela wręcza się aloes zamiast tradycyjnych bukietów kwiatów. Obdarowani sadzą roślinę w swoim domu. Wierzy się, że dopóki roślina pięknie rośnie, małżeństwu nic złego nie zagraża.

Aloes kwitnący w mieszkaniu.

Aloes w mieszkaniach zakwita niezwykle rzadko. Uważa się, że roślina kwitnie w domach mających wyjątkową energię i korzystną aurę sprzyjającą pełnemu rozwojowi pod każdym względem. Pozytywna aura zapewnia szczęście w rodzinie, rozwój duchowy i sukcesy zawodowe.

Korzystna aura i pomyślność w życiu domowników będzie trwała tyle lat, ile kwiatków znajduje się na jednym kwiatku. Ważne jest miejsce, w którym ustawimy doniczkę z aloesem. Ustawienie doniczki po wschodniej stronie zapewni poprawę relacji i harmonię w rodzinie.

Ponadto zapobiegnie to konfliktom i zapewni pomyślność finansowa. Aloes ustawiony po południowej stronie przyciągnie szczęście w życiu osobistym i sprawi, że pojawią się nowe relacje romantyczne.

Doniczka z aloesem ustawiona w pomieszczeniu sprawia, że łatwiej się tam oddycha, lepiej pracuje się i odpoczywa.

error: Treść zabezpieczona !!