Męczy Cię uporczywy ból głowy. Wypróbuj stary chiński sposób.

Jeśli nigdy nie spotkałeś się z azjatyckimi metodami niwelowania bólu, być może ten sposób Cię zaskoczy. Znalezienie odpowiedniego punktu na ciele pomoże pozbyć się dolegliwości już w ciągu minuty!

Mistrz Mu Yuchun i tajemnice akupresury

Starą „sztuczkę” rekomenduje mistrz, który jest specjalistą z dziedziny tradycyjnej medycyny chińskiej oraz poważanym wśród swoich uczniów trenerem azjatyckich sztuk walki. Sekret tkwi w tym, że nasze ciało posiada wiele punktów, które łączą się z innymi organami i częściami ciała.

Odpowiednia stymulacja tych miejsc pozwala nie tylko pozbyć się bólu, ale też poprawiać stan zdrowia człowieka. Najwięcej punktów, które poddaje się stymulacji, jest zlokalizowanych na stopach i dłoniach, ale też na uszach. Poznaj miejsca, których uciskanie pozwala szybko pozbyć się nie tylko bólu głowy, ale także ramion i szyi!

Pierwszy punkt

Pierwsze miejsce, które należy naciskać, znajdziesz pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Nie może być to zbyt intensywny dotyk. Najlepszym rozwiązaniem jest delikatny masaż okrężnymi ruchami, trwający parę minut. Ból szyi, głowy czy ramion powinien zniknąć po stronie, po której wykonywano masaż.

Drugi punkt

Kolejne miejsce znajduje się na ramieniu, w połowie odległości między łokciem a barkiem. Punkt ten jest bolesny nawet przy małym nacisku. Należy masować go okrężnymi ruchami przez kilka minut.

Powyższa metoda ma swoje źródło w tradycyjnej medycynie chińskiej i jest znana od tysięcy lat. Masaż można wykonywać wszędzie, a działa on bardzo szybko. Wypróbuj i pozbądź się bólu w kilka minut!

error: Treść zabezpieczona !!