Brud znika bez wysiłku: włącz piekarnik, włóż do środka – to wszystko.

Zamiast traktować czyszczenie piekarnika jako nieprzyjemny obowiązek, istnieją metody, które mogą znacznie uprościć ten proces.

Niezwykle skuteczna, a zarazem prosta metoda polega na użyciu tabletki do zmywarki. Wystarczy umieścić tabletkę w piekarniku, zalać ją gorącą wodą i ustawić urządzenie na 100°C. Po rozpuszczeniu tabletki w gorącej wodzie, pozostaw piekarnik na około dwie godziny, co pozwoli substancjom czyszczącym osadzić się na jego ściankach.

Inną metodą jest przygotowanie pasty z tabletki i gorącej wody, którą należy następnie nałożyć na zabrudzone miejsca w piekarniku. Po odczekaniu około 30 minut, wystarczy zetrzeć resztki pasty wilgotną szmatką.

Dodatkowo, ten sam preparat można użyć do czyszczenia kuchenki. Rozpuszczoną w gorącej wodzie tabletkę stosuje się do czyszczenia powierzchni kuchennych, a następnie wyciera do sucha ręcznikiem papierowym lub szmatką.

Oprócz tych metod, można również zastosować zanurzenie tabletki w wodzie do czyszczenia drzwi piekarnika i płyty grzewczej. Po prostu namocz tabletkę, przetrzyj nią powierzchnię, a następnie wytrzyj ręcznikiem papierowym. Do tych czynności zaleca się używanie gumowych rękawiczek.

Takie proste sposoby mogą sprawić, że czyszczenie piekarnika stanie się mniej czasochłonne i bardziej efektywne.

error: Treść zabezpieczona !!