Mamy przepis na napar. Magiczne właściwości brzozy. Wspiera zdrowie nerek, stawów i skóry.

Brzoza to drzewo cenione za swoje piękno, spotykane w lasach, ogrodach czy na łąkach. A jednak, piękno to nie wszystko co skrywa w sobie ta ślicznotka!

Oprócz walorów estetycznych, brzoza doceniana jest też w medycynie ludowej – cenimy ją za przydatność, nic się nie zmarnuje: wiosenne liście, pąki, kora czy sok.

Jej działanie zdrowotne jest szerokie – wspomaga zarówno nerki i drogi moczowe, ale także stawy i kości, a nawet…Włosy i skórę! Również dobra jest na odchudzanie i oczyszczanie organizmu.

Zastanawiasz się jak prawidłowo zbierać, suszyć i przechowywać brzozę? W tym artykule pomoże ci w tym!

Wyjaśnimy też jak przygotować detoksykującą lub moczopędną herbatę, domową nalewkę czy brzozowy eliksir, który zadziała zbawiennie na twoje włosy! Brzoza to drzewo znane i lubiane – występuje najczęściej na terenach wilgotnych, w lasach liściastych i okolicach stawów i strumieni.

Liście brzozy zawierają garbniki, kwasy organiczne, cynk, karoten i witaminę C, co sprawia że nadają się idealnie do oczyszczania i odwadniania organizmu, zwłaszcza przy chorobach nerek i zapaleniach dróg moczowych.

Pomogą również przy miażdżycy, zapaleniu kości i osteoporozie. Brzoza sprawdzi się więc przy leczeniu większości schorzeń stawów, a także przy wszelkich dietach redukcyjnych, ze względu na fakt że stymuluje pracę wątroby i trzustki jednocześnie przygotowując organizm do rozpadu zapasów tłuszczu.

Liście brzozy

error: Treść zabezpieczona !!