Skuteczne ćwiczenia na plecy – Moja 60-letnia mama robi je każdego ranka – szybko pozbyła się bólu

Zalecane poniższe ćwiczenia na ból pomogą zniwelować go szczególnie w okolicach pleców.

Nie można bagatelizować bólu. Warto regularnie wykonywać te niewymagające ćwiczenia. Ponadto niosą one za sobą szereg korzyści. Kolejnymi, na które warto zwrócić uwagę jest zwalczenie bezsenności, stresu, jak również odprężenie całego organizmu.

Najlepiej, jeśli będzie się je wykonywać wieczorem, aby móc odpocząć po całym dniu. Te ćwiczenia charakteryzują się również ukierunkowanym systemem pozycji, który ma przede wszystkim cudowny wręcz wpływ na kręgosłup.

Okazuje się, że wystarczy już kilka treningów, aby odczuć znaczną poprawę.

Ciało w tym czasie będzie nie tylko zrelaksowane, ale także mięśnie staną się znacznie bardziej silniejsze. Wykonując je po całym dniu, będzie można odczuć jeszcze lepszą jakość snu.

Wreszcie można pożegnać się z bólem w dolnej części pleców. Polecane ćwiczenia może każdy wykonywać, niezależnie od wieku.

Pierwsze ćwiczenie polega na siedzeniu ze skrzyżowanymi nogami.

Trzeba rozluźnić się, a potem rozciągnąć kręgosłup. Można również delikatnie wyciągnąć szyję aż do góry i oprzeć dłonie na skrzyżowanych wcześniej nogach.

Wykonując drugie ćwiczenie trzeba usiąść, a stopy wyciągnąć przed sobą.

Następnie stopniowo należy próbować sięgać dłońmi palców u nóg. Istotne jest, aby skoncentrować się na rozciąganiu ciała wykonując wydech.

Podczas tego ćwiczenia, zarówno ścięgna, jak i mięśnie nóg stają się elastyczniejsze, dzięki czemu można w łatwy sposób osiągnąć ich maksymalne napięcie. Najlepiej, aby powtórzyć tę czynność 5 razy.

Kolejne ćwiczenie trzeba rozpocząć od siedzenia na zgiętych nogach.

W tej pozycji nogi muszą być rozstawione aż na szerokość barków, natomiast ręce należy wyciągnąć z tyłu ciała. Później trzeba powoli pochylać się do przodu.

Dobrze, aby wytrzymać w tej pozycji około 4 minuty z przerwami. Przy okazji należy głęboko i równomiernie oddychać. W tej chwili można poczuć jak mięśnie kręgosłupa rozciągają się razem z odcinkiem lędźwiowym.

Czwarte ćwiczenie polega na ułożeniu prawej ręki na lewym kolanie.

Lewą rękę trzeba ułożyć za ciałem, a następnie obracać się w zwolnionym tempie. Potem można delikatnie się odwrócić i spojrzeć w lewą stronę. Można oddychać się tak głęboko, jak tylko wytrzyma się.

Następnie należy także w zwolnionym tempie wracać do początkowej pozycji. Wtedy można poczuć jak rozciągają się nie tylko boczne, ale też skośne mięśnie brzucha i mięśnie lędźwiowe. To ćwiczenie trzeba potem powtórzyć, ale wykonując je w drugą stronę ciała.

W następnym ćwiczeniu należy położyć się na plecach, a kolana ugiąć, łącząc stopy.

Trzeba równomiernie oddychać podczas rozciągania wewnętrznej strony ud na boki. Można w tej pozycji wytrzymać max 2 min.

Podczas wykonywania szóstego ćwiczenia też trzeba leżeć na plecach, ale ugiąć kolana łącząc kostki. Rękami należy przyciągnąć nogi do ciała i przytrzymać kolana.

Ostatnie ćwiczenie rozpoczyna się też od leżenia na plecach, ale z rozpostartymi ramionami.

Prawe kolano należy przyciągnąć do klatki piersiowej i obrócić całe ciało w lewo, do tyłu. Wytrzymać tak 3 min.

error: Treść zabezpieczona !!