Dręczące owady w domu – Sprawdź jak pozbyć się ich domowym sposobem (przepis)

Robaki w domu to zmora wielu z nas. Najczęściej walczymy z nimi w lecie, kiedy to komary, muchy czy muszki chętnie wlatują przez otwarte okna. Masz już dość walki, która nie przynosi skutków?

Sklepowe preparaty przeciwko insektom nie przynoszą efektów? Czy wiesz, że samodzielnie, w prosty sposób możesz zrobić spray, dzięki które już nigdy więcej nie zobaczysz w swoim domu robaków? Dzięki niemu zwalczysz owady, a jednocześnie nie będziesz narażony na wdychanie toksycznych substancji.

Czego potrzebujesz do wykonania tej mikstury?

Przygotuj

  • pół szklanki szamponu,
  • pół szklanki octu
  • pół szklanki oleju roślinnego.
  • dodatkowo zaopatrz się wcześniej w butelkę posiadającą spryskiwacz.

Dodaj do niej wszystkie wymienione wcześniej składniki. Mieszaj do momentu, aż wszystko połączy się w jednolitą całość. Tak zrobionym spryskiwaczem spryskaj te powierzchnie, na których najczęściej pojawiają się owady.

Preparat jest bardzo skuteczny, a dodatkowym plusem jest to, że nie stanowi zagrożenia nie tylko dla dzieci, ale również dla zwierząt. Już kilka godzin po spryskaniu danej powierzchni zobaczysz, że owady zniknęły.

Kolejnym sposobem na pozbycie się uciążliwych insektów jest użycie alpy francówki, a na muchy i komary świetnie sprawdzą się popularne goździki.

Zaopatrz się w butelkę alpy francówki, a następnie całą jej zawartość wlej do miseczki. Dodaj do tego około 20-30 kawałków goździków. Tak zrobioną mieszaninę postaw przy drzwiach czy oknach, najlepiej w każdym z pomieszczeń znajdujących się w Twoim domu. Ta mieszanka odstraszy owady, takie jak muchy, komary, czy nawet osy, dzięki czemu nie będą one wlatywać do domu.

Dobrym sposobem na pozbycie się nieproszonych owadów jest nagietek.

Tak, to roślina, które zapachu owady zdecydowanie nie tolerują. To piękny kwiat, który występuje w wielu odmianach. Dla uzyskania efektu możesz go posadzić w swoim ogrodzie, lub w doniczkach na tarasie lub parapecie. Będzie on tworzył swego rodzaju barierę przed owadami.

Możesz również samodzielnie zrobić pułapkę na owady, stworzonej z cukru lub też miodu, oraz drożdży.

Fermentując, pułapka nie tylko uwalnia dwutlenek węgla, ale również wytwarza ciepło, które działa przyciągająco na komary. Do jej wykonania potrzebujesz szklanki wody, dwulitrową, przezroczystą butelkę, 1/4 szklanki cukru brązowego oraz 1/4 łyżeczki drożdży (mogą być one zarówno świeże jak i suszone).

Pustą butelkę przetnij na pół. Nalej do niej ciepłej wody, a następnie dosyp cukru, jednocześnie mieszając do momentu całkowitego rozpuszczenia. Poczekaj, aż ta mieszanka ostygnie i umieść ją na dnie butelki, a następnie dodaj do niej drożdże. Odwróć połówkę butelki z szyjką i pamiętaj, aby ścianki do siebie przylegały.

Dolną część butelki owiń czymś ciemnym, górna niech pozostanie przejrzysta. Komary szybko zaczną wlatywać do ciemnej, ciepłej części butelki.

Jeśli nie chcesz martwić się o kleszcze, będą na świeżym powietrzu, włóż do skarpetki koper włoski i zmiażdż go kilka razy, co pozwoli na uwolnienie jego aromatu. Odstrasza on nie tylko kleszcze, ale i komary.

error: Treść zabezpieczona !!