Skuteczna pułapka na komary. To najprostszy sposób na pokonanie inwazji. Niełatwo było mi w to uwierzyć.

Większość ludzi uwielbia lato.

Chodzi o słońce, ciepły wiatr, wodę i gorące noce. Jak wszystko, ma to też swoje minusy. Prawdopodobnie najważniejszą z nich jest problem owadów.

Denerwuje Cię brzęczenie komara, ale nie masz w domu żadnych trujących środków chemicznych. Nie musisz się już martwić o latających wrogów, ponieważ możesz zastosować w domu naszą sprawdzoną metodę. Zaufaj mi, jestem inżynierem od pułapek.

Przygotuj:

  • plastikowy pojemnik (najlepiej o pojemności 1,5 litra)
  • 1 łyżeczkę suszonych drożdży
  • 2 łyżki cukru
  • Ciepła woda w szklance
  • Kawałek folii lub gazety (najlepiej w ciemnym kolorze)

Przygotowanie:

Rozpocznij od zdjęcia korka z butelki, na wysokości jednej trzeciej jej całkowitej wysokości.

Połącz cukier i ciepłą wodę. Dodać drożdże i ponownie wymieszać. Gotową mieszankę należy wlać na dno butelki.

Zdejmij korek z górnej części butelki i umieść go w drugim końcu. W razie potrzeby sklej elementy taśmą, aby zapewnić ich idealne przyleganie.

Owiń pułapkę gazetą lub zaciemnionym materiałem. Aby ją przymocować, możesz użyć taśmy dwustronnej i spinaczy do papieru.

Pułapkę należy umieścić w miejscu, w którym chcesz wyeliminować owady. Jeśli w domu pojawi się duża liczba owadów, można wykonać więcej pułapek.

W czym tkwi sekret?

Drożdże z cukrem zaczną fermentować i przyciągać niepożądane owady. Lejek umieszczony w dół tworzy wąskie przejście i utrudnia owadom ucieczkę.

Możesz przygotować inną wersję swojej pułapki, jeśli chcesz, aby przyciągała więcej wrogów niż spokojne lato. Można to zrobić, dodając do butelki ciepłą wodę, jak opisano powyżej. Następnie dodaj kawałki owoców (cytryny, pomarańczy itp.) i łyżeczkę miodu lub dżemu.

Ostatni składnik można umieścić na kawałku folii aluminiowej umieszczonym nad wodą. Będzie to działać jak przynęta na owady. Pułapki mogą działać przez okres do 2 tygodni.

error: Treść zabezpieczona !!