Jeśli masz w swoim ogrodzie drzewo orzecha włoskiego, to jest to znak szczęścia. To drzewo zapewnia cień na gorące dni, a także ma właściwości lecznicze. Instrukcje.

Drzewo orzechowe to świetny dodatek do Twojego ogrodu. Drzewo orzechowe jest znane ze swoich właściwości leczniczych i to nie tylko z powodu swoich owoców.

Nie musisz czekać, aż owoce dojrzeją, aby być gotowym. Liście orzecha włoskiego mogą być wykorzystywane do wspomagania zdrowia lub leczenia niektórych chorób. Nie musisz czekać, aż owoce dojrzeją, aby móc je wykorzystać. Korzyści zdrowotne płynące z zielonych liści orzecha włoskiego są ogromne. Można z nich zrobić wspaniały napar zdrowotny.

Jak przygotować napar z liści orzecha włoskiego?

Oto rzeczy, które będą Ci potrzebne

  • 2,5 litra wody
  • 0,5 kg zmielonych i duszonych liści orzecha włoskiego

Umieść wodę w rondlu, a następnie dodaj zmielone liście orzecha włoskiego. Mieszanka powinna gotować się przez 5 minut. Pozwól naparowi naturalnie ostygnąć. Nie należy przyspieszać tego procesu.

Napar należy przyjmować tylko 1-2 razy dziennie.

Mieszanka liści orzecha i wody sprawdzi się w przypadku wielu uszkodzeń skóry. Pomoże to w przypadku schorzeń skóry, takich jak nowotwory skóry. Znane są właściwości odkażające odwaru z liści orzecha włoskiego.

Musimy przygotować odwar z liści orzecha włoskiego do użytku zewnętrznego.

  • 3 szklanki wody
  • 1 łyżeczka suszonych liści orzecha włoskiego

Liście orzecha włoskiego należy przykryć wrzącą wodą i pozostawić na 30 minut. Po ostudzeniu odwaru, możesz go nałożyć na wysterylizowany wacik lub gazę. Stosuj codziennie, aż Twoja skóra będzie czysta i zdrowa. Możesz również używać liści orzecha włoskiego do robienia okładów na zmęczone oczy.

Jak przygotować napar do robienia kompresów na oczy?

Posiekane orzechy włoskie doprowadź do wrzenia. Gotuj przez 2 min. Wyłączyć ogień i pozostawić do ostygnięcia na 20 min. Ostudzić napar i przecedzić go przez gazę. Nałożyć miksturę na zamknięte oczy za pomocą wysterylizowanego kompresu. Trzymać go na sobie przez około 15 minut. Powtarzać kilka razy w ciągu dnia.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powtarzaj ten zabieg przez kilka dni. Za każdym razem trzymaj napar w cieple. Napar ten może być stosowany w leczeniu trwających stanów zapalnych oczu. Można również przygotować wyciąg z dojrzałych owoców orzecha włoskiego.

Potrzebujemy:

  • 100g świeżych zielonych owoców orzecha włoskiego lub
  • 100g liści orzecha włoskiego
  • 5 gramów migdałów
  • Czysty alkohol – 0,5 litra

Posiekane świeże orzechy umieść w szklanym pojemniku. Liście mogą być użyte, jeśli nie chcesz ich używać. Posiekaj migdały, a następnie dodaj je do orzechów. Pozostawić mieszaninę do schłodzenia w temperaturze pokojowej na około 2-3 tygodnie. Pamiętaj, aby od czasu do czasu mieszać ekstrakt.

Kiedy najlepiej stosować ekstrakt z zielonego orzecha włoskiego?

Jest świetny na zaparcia i problemy trawienne. Zaleca się picie tylko jednej filiżanki dziennie, aby rozwiązać problemy trawienne. Najlepiej jest wziąć go rano na pusty żołądek, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Zdrowa skóra dzięki kąpieli z orzechów włoskich

Zrób kąpiel orzechową, siekając liście orzecha włoskiego. Następnie zalej liście orzecha włoskiego wrzącą wodą. Pozostawić wywar na 15 minut. Przed dodaniem do wanny przecedzić przez sito kuchenne.

Odwaru można również używać do przemywania skóry. Doskonale sprawdza się w leczeniu stanów zapalnych skóry.

error: Treść zabezpieczona !!