Domowe sposoby – naturalne, sprawdzone, zapobiegające rozwojowi choroby. Warto stosować je już po pierwszych objawach, a także przy osłabionej odporności.

Sezon grypowy w pełni, zapewne już dawno zdążyła Cię złapać chrypka, kaszel i katar.

Jednak możesz szybko się ich pozbyć przy pomocy składników, które masz w domu! Wszystkie z niżej wymienionych możesz stosować już przy pierwszych, łagodnych objawach.

1. Legendarny syrop z cebuli

Jest to nieśmiertelny sposób naszych babć i mam, zapewne jego smak pamiętasz z dzieciństwa. Potrzebujesz cebulę, którą kroisz w drobną kostkę. Pokrojoną cebulę umieść w np. miseczce lub czystym i wyparzonym słoiku (jak za dawnych lat).

Dodaj 2-3 łyżki miodu i postaw naczynię z mieszanką w ciepłym miejscu, może być na kaloryferze. W ciągu niecałej pół godziny cebula puści sok, wymieszaj raz jeszcze i spożywaj łyżeczkę syropu kilka razy dziennie.

2. Słodki syrop tymiankowy

Dzieci są tak samo, jeśli nie bardziej narażone na przeziębienia i grypę. Jednak syrop z tymianku rozwiąże ten problem. Potrzebujesz tylko 20 dag cukru, ok. 14 gram suszonego tymianku i 250 ml wody. Dodaj cukier do wody i gotuj przez 20 minut i na koniec wsyp tymianek. Po wystudzeniu, przecedź.  Syrop podawaj dziecku lub spożywaj sama po jednej łyżeczce 2-3 razy dziennie.

3. Czosnek jest dobry na wszystko

Czosnek znany jest jako znakomity antybiotyk, tak jest również w tym przypadku. Do przyrządzenia tego eliksiru potrzebujesz 5-6 ząbków czosnku przeciśniętych przez praskę, 250 ml wody i 150 g cukru. Ząbki czosnku gotuj ok. 5-10 minut z wodą i cukrem. Całość odstaw na 5 godzin i spożywaj 1-2 łyżeczki syropu co godzinę.

Uwaga! Musisz być ostrożna w przypadku syropu z czosnku, mogą pojawić się objawy niepożądane, dlatego dawkowanie dostosuj pod siebie.

error: Treść zabezpieczona !!