Ile razy zdarzyło Ci się wyrzucić skoszoną trawę: trawa to cenny składnik, który warto zachować ze względu na jego właściwości. Przeczytaj/

Odżywczy nawóz przynoszący Twojemu ogrodowi liczne korzyści możesz przygotować z ziół i trawy. Rosnące na podwórku rośliny i chwasty, takie jak mniszek lekarski, cechują się wysoką zawartością związków organicznych. Mają w sobie również bogactwo pierwiastków, takich jak potasfosfor oraz azot.

Drożdże trawiaste – jak przygotować?

Najlepsze rezultaty uzyskasz, jeśli w trawie będą znajdować się różne rośliny, takie jak mniszek i pokrzywa. Stosując się do proporcji 1:1, wlej do trawy wodę.

Na każde przygotowane w ten sposób dziesięć litrów dodajemy 40 g superfostatu. Całość jeszcze mieszamy i odkładamy, pozwalając zachodzić procesowi fermentacji. Pojemnik z mieszanką ustawiamy w zacienionym miejscu i co jakiś czas mieszamy. Naczynie powinno być dość duże, gdyż w czasie fermentacji pojawi się piana, która zacznie wypływać z pojemnika.

Po czasie od siedmiu do dziesięciu dni uzyskamy gotowy nawóz. Nie musimy filtrować go przed użyciem. Dolewamy po prostu wodę deszczową w proporcji 1:3, a przed aplikacją dokładnie mieszamy.

Jak jeszcze możemy wykorzystać trawę?

error: Treść zabezpieczona !!