Samodzielne rozmnażanie storczyków za pomocą liścia. Moje już rosną. Instrukcja krok po kroku.

Rozmnażanie Storczyków We Własnym Domu. Szczegółowa Instrukcja Jak To Zrobić.

Popularność storczyków nie maleje w Polsce od kilkunastu lat. I nic w tym dziwnego ponieważ jest to kwiat bardzo elegancki i efektowny. Niejednokrotnie wybierany jest jako prezent na różne okazje. Jeżeli jaki i ja jesteś miłośnikiem tych niezwykłych kwiatów zainteresuje Cię sposób na samodzielne rozmnażanie ich we własnym domu. Dodatkowo nie jest to skomplikowana metoda zresztą przekonaj się sama.

Czy możliwe jest rozmnożenie orchidei z jednego liścia?

Sam liść nie jest przystosowany do samodzielnego rozmnażania. Blaszka liściowa pozbawiona jest punktów wzrostu z których tworzą się korzenie. Punkty wzrostu storczyków umieszczone są na pniu. Dlatego chcąc wykorzystać tę metodę należy pobrać liść wraz z częścią łodygi.

Przed przystąpieniem do rozmnażania orchidei z liścia przygotuj niezbędne narzędzia. Niezastąpiony będzie ostry sekator ogrodowy. Dodatkowo niezbędne będą: plastikowy pojemnik, przefiltrowana woda oraz nawóz formujący korzenie, pasta cytokininowa lub kwas bursztynowy oraz węgiel aktywny.

Należy pamiętać, że liść przeznaczony do rozmnażania powinien być pobrany ze zdrowej, dojrzałej rośliny. Używając ostrego sekatora lub ewentualnie ostrego noża odetnij liść wraz z kawałkiem łodygi następnie susz odcięty liść przez 8 godzin.

Miejsce gdzie będą powstawały przyszłe korzenie nasmaruj “Kornevinem” (nawóz formujący korzenie). W szklance przefiltrowanej wody rozpuść 1 tabletkę węgla aktywnego. W tak przygotowany roztworze umieść liść. Dodatkową metodą stymulowania wzrostu korzeni jest użycie kwasu bursztynowego. W szklance ciepłej wody należy rozpuścić 1 tabletkę kwasu bursztynowego. Umieść w niej liść.

error: Treść zabezpieczona !!