Zaskocz się – Piekarnik błyszczący w sekundach dzięki temu taniemu rozwiązaniu.

Bez wątpienia piekarniki to zbawienne urządzenia do tworzenia kulinarnych arcydzieł, ale mają swoje mankamenty, jak na przykład to, że nie potrafią się same wyczyścić, co często jest problemem dla wielu gospodyń. Proces sprzątania może wydawać się nużący, lecz istnieje na to skuteczna metoda!

Oto 8 praktycznych porad, które pomogą ci pracować mądrzej, nie ciężej:

Zacznij od wyjęcia wszystkich ruchomych części piekarnika i zanurz ich w wodzie z octem albo po prostu namocz w roztworze wodno-octowym.

Czy szorowanie jest dla was męczące? Piekarnik również tego nie lubi. Wypróbuj sól – wystarczy posypać nią piekarnik, nagrzać do 50 stopni, a po ostygnięciu umyć wodą i gąbką. Voilà!

Soda oczyszczona to wszechstronny środek. Wysyp około 50 g sody po wnętrzu piekarnika, zalej wodą mineralną, aby pokryć sodę, a następnie rozgrzej do 100 stopni i poczekaj, aż woda odparuje.

Wymieszaj w równych częściach ocet i płyn do mycia naczyń, a potem rozpyl mieszankę w piekarniku za pomocą butelki z atomizerem. Po chwili przetrzyj powierzchnię gąbką i pozostaw na 30 minut, po czym usuń brud gąbką.

Wierzyć się nie chce, ale sprzątanie piekarnika może być jak poezja! Rozrzedź dwie-trzy łyżeczki mydła w płynie w ciepłej wodzie, spryskaj piekarnik i po kilku godzinach delikatnie zetrzyj brud.

Czy podobają wam się domowe środki czyszczące? Oto kolejna propozycja: zmieszaj 6 łyżek octu, 8 łyżeczek sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń, a następnie polej tym piekarnik. Po 10 minutach wystarczy przetrzeć ściereczką.

Oto rozwiązanie na najtrudniejsze plamy: mieszanka 1 łyżeczki kwasku cytrynowego, 50 g sody oczyszczonej i łyżki skrobi spożywczej okaże się świetnym pomocnikiem!

Jeśli wolą Państwo gotowe produkty chemiczne, nie zapominajcie o ochronie rąk rękawiczkami i o pozostawieniu produktu na 20-30 minut, aby mógł skutecznie zadziałać. Często to cierpliwość przynosi lepsze rezultaty niż pośpiech.

Podzielcie się tymi użytecznymi radami z innymi!

error: Treść zabezpieczona !!