Sposób na czyszczenie, oparte na naturalnych środkach, dzięki którym sprzątanie kuchni stanie się proste, łatwe i przyjemne.

Czy poznałeś już bardzo wygodną i pomysłową metodę na wyczyszczenie piekarnika? Jeśli nie, to przeczytaj, jak bez wysiłku zniknie nawet przypalony tłuszcz!

Jeśli lubisz eksperymentować w kuchni i piekarnik chodzi na okrągło, a ty nie przepadasz za jego czyszczeniem to czynność właśnie dla Ciebie. Dużą ilość przypalonego tłuszczu bardzo ciężko jest zmyć. Przy okazji trzeba użyć bardzo mocnych środków chemicznych, co pozostawia nieprzyjemny zapach. Poznaj nową sztuczkę!

Jeśli wypróbujesz ten innowacyjny sposób, będziesz omijał półki z chemią w drogeriach. Nie będziesz już unikać czyszczenia piekarnika. Najgorsze są te miejsca między szybą a kratkami. Praktycznie tłuszcz tam zgromadzony jest nie do usunięcia. Jednak już nie jest to kłopot, który będzie cię trapił. Tak więc jak bez większego wysiłku usunąć bród? Potrzebujesz żaroodpornej miski, dwie szklanki octu i wodę. Brzmi banalnie – prawda?

Proste przygotowanie:

Oczywiste jest, że piekarnik musi być pusty. Rozgrzej go do 180 stopni Celsjusza przez jakieś 10 minut. Wlej do garnka wodę i dodaj ocet. Gotuj tak długo, aż dojdzie do wrzenia. Potem przelej wszystko do naczynia i włóż do piekarnika. Cała mikstura powinna zostać w nim przez co najmniej 30 minut.

Para, która powstaje, zmiękczy osadzony tłuszcz. Teraz czas na kolejny krok. Najpierw załóż gumowe rękawice i za pomocą gąbki namoczonej cudowną miksturą przetrzyj zabrudzone boki piekarnika. Nie pomiń szklanych drzwiczek. Potem wystarczy wszystko spłukać wilgotna ścierka. Na sam koniec oczyść wszystko najlepiej ściereczką z mikrofibry.

Inne sposoby na usuniecie tłuszczu z piekarnika

Jeśli uznasz, ze ta metoda nie jest dla ciebie, użyj sody oczyszczonej.

Upora się z tłuszcze równie skutecznie jak ocet. Ma ona bowiem właściwości ścierne. Poza tym bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia. Wystarczy 4 łyżki sody oczyszczonej wymieszać z niewielką ilością wody i namoczyć w wywarze gąbkę. Czyść ścianki, które są mocno zabrudzone i spłukuj.

Możesz dodatkowo dodać 2 łyżki soku z cytryny, aby efekt był jeszcze bardziej widoczny. Mieszaj wszystko tak, aż zrobi się gęsta pasta. Równie jak w e wcześniejszych metodach będziesz potrzebować gąbki.

Na konie także spłucz wszystko bardzo dokładnie i wytrzyj do sucha. Dzięki akurat temu sposobowi pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów, a Twój piekarnik będzie jak nowo kupiony. Ty sposobem równie skutecznie wyczyścisz kratkę i szklaną szybę na drzwiczkach.

Przy okazji nie wdychasz ciężkich substancji chemicznych zawartych w środkach do czyszczenia, a mimo wszystko Twój piekarnik lśni!

error: Treść zabezpieczona !!