5 skutecznych metod dla pięknych stóp – Nie mogę nacieszyć się rezultatem. Poleciła mi je kosmetyczka

Długotrwałe chodzenie w zamkniętym obuwiu bardzo negatywnie wpływa na stan stóp. Skóra stóp staje się spękana, szorstka, rogowacieje.

Na szczęście istnieje możliwość poprawienia wyglądu stóp. Kąpiele z sodą, bo o tym mowa, bardzo pozytywnie wpływają na skórę i mogą szybko poprawić wygląd stóp.

Soda jest środkiem spożywczym, z powodzeniem jednak można ją stosować do celów kosmetycznych.

Nie każdy wie, że soda wykazuje właściwości przeciwzapalne i świetnie wpływa na gojenie się ran na skórze. Kąpiele z sodą zmiękczą skórę stóp, powodują jej oczyszczenie i dezynfekcję.

Jak pielęgnować stopy w domu? 

Zmiękczenie skóry stóp jest banalnie proste. Wystarczy przez kilka minut moczyć je w wodzie z wcześniej dodanymi dwiema łyżkami soli morskiej i dwiema łyżkami sody. Kilka kąpieli stóp w takiej miksturze i skóra stanie się zauważalnie miękka.

Oczyszczanie skóry stóp. 

Aby dokładnie oczyścić skórę stóp, można moczyć je w nieco innej miksturze. Do jej przygotowania potrzebne będą 3 litry wody, dwie łyżki sody i dwie łyżki płatków mydlanych.

Wszystko należy dokładnie rozpuścić w wodzie i wymieszać. Aby oczyścić stopy, w tak przygotowanej miksturze należy moczyć je co najmniej 10 minut.

Odświeżenie skóry stóp i jej nawilżenie. 

Aby pięknie nawilżyć skórę stóp, należy przygotować mieszaninę składającą się z 3 litrów wody, 2 łyżeczek sody i kilku kropel cytryny, pomarańczy, oleju migdałowego lub lawendy.

Te składniki wcześniej należy wymieszać w oliwie z oliwek. Wystarczy jej niewielka ilość. W przygotowanym roztworze należy moczyć stopy przynajmniej przez kilka minut.

Sposób na aksamitne stopy. 

Aby mieć aksamitne stopy, warto regularnie je moczyć w mieszaninie składającej się z litra ciepłego i pełnotłustego mleka, z dodatkiem jednej łyżki sody.

Jak zlikwidować uszkodzenia na skórze stóp? 

Aby przyspieszyć gojenie uszkodzonej skóry stóp, warto przygotować mieszaninę składającą się z 2 litrów wody, 2 łyżek sody i 2 łyżek jodu. W mieszaninie należy moczyć stopy nie dłużej niż kilka minut.

Sposób na suche stopy. 

Suche stopy to poważny problem, sucha skóra bowiem jest podatna na pękanie. Aby zlikwidować problem należy przygotować mieszaninę 2 litrów wody, 2 łyżek sody i 4 łyżek białej glinki.

Tak przygotowana mieszanina jest idealna dla suchych stóp i poprawia wygląd paznokci. Stopy należy moczyć co najmniej 10 minut.

Mocząc stopy w podanych wyżej mieszaninach, szybko poprawimy ich stan i wygląd. Będą po prostu doskonałe.

error: Treść zabezpieczona !!