6 cennych wskazówek dzięki którym Twój brzuch zmaleje – Co ci szkodzi sprawdzić

Jak osiągnąć płaski brzuch, czyli „oponce” stanowcze nie!

Płaski brzuch to marzenie każdego z nas. Aby je osiągnąć wiele osób decyduje się na wykańczające ćwiczenia fizyczne i katorżnicze diety.

Należy pamiętać, iż wszelkie działania mające na celu zgubienie „oponki” z brzucha powinny być podejmowane w porozumieniu z dietetykiem i trenerem personalnym. Istnieją także pewne sposoby, które pomogą w osiągnięciu upragnionego celu. A oto niektóre z nich.

Ćwicz ile dusza zapragnie.

Badacze jednogłośnie twierdzą, iż najlepsze ćwiczenia do utraty „oponki” brzusznej to ćwiczenia interwałowe. Jest to rodzaj ćwiczeń, które są podzielone na tzw. interwały, czyli rundy z intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi.

Pomiędzy interwałami istnieją chwile odpoczynku, przeznaczone na wykonanie nieco lżejszych ćwiczeń. Istnieją dowody, iż intensywność wysiłku fizycznego wykonywanego w krótszym czasie daje znacznie lepsze efekty niż długotrwały trening.

Zastosuj się to teorii Ajurwedy.

Zgodnie z teorią Ajurwedy w każdym organizmie powinna zostać zachowana równowaga pomiędzy duszą i ciałem. Zachowanie równowagi dotyczy również sposoby żywienia.

Pokarmy tłuste, słone oraz słodkie prowadzą do zachwiania owej równowagi. Aby to uregulować należy spożywany tłuszcz redukować za pomocą ziół i przypraw takich jak czarny pieprz, cibora lub chitraka. Spowodują one przyspieszenie trawienia oraz spalanie tłuszczów i cukru.

Odżywiaj się prawidłowo.

W celu zgubienia wagi ważny jest racjonalny i zdrowy sposób odżywiania. Ograniczenie potraw tłustych, fast food’ów i słodyczy z pewnością dobrze wpłynie na walkę z nadwagą.

Istnieją również pewne produkty, które intensywnie wspierają utratę kilogramów. Są to:

pomarańcze krwiste – zawierają witaminę C, karotenoidy, flawonoidy oraz antocyjany, które są niezwykle pomocne w spalaniu tłuszczu,

jogurty – wspomagają trawienie i odbudowują florę bakteryjną jelit, ponadto badania dowodzą, iż jogurty wspierają utratę tkanki tłuszczowej z brzucha,

wiśnie – są pomocne w walce z nadwagą, ze względu na zawartość antocyjanów,

herbata – związki polifenolowe i katechiny obecne w herbacie, znacznie pomagają zmniejszyć masę ciała, prowadzą również do rozkładu tłuszczu w wątrobie.

Stosuj dietę śródziemnomorską.

Według badań dieta ta prowadzi do skutecznej utraty tkanki tłuszczowej z brzucha. Zawiera ona dużo owoców i warzyw, roślin strączkowych, zbóż, orzechów, a także ryb i owoców morza, jednocześnie ograniczając spożycie mięsa i nabiału.

W owej diecie tłuszcze należy zastąpić oliwą z oliwek oraz ograniczyć do minimum spożycie alkoholu.

Tkanka tłuszczowa odkładająca się w okolicy brzucha jest bardzo trudna do usunięcia. Wymaga ona systematyczności i odpowiedzialnego podejścia do właściwej diety i aktywności fizycznej.

Powstała „oponka” jest też sygnałem, że w organizmie dzieje się coś nieodpowiedniego. Jej powstanie może świadczyć o stanach zapalnych żołądka, czy też wysokim poziomie cholesterolu.

Towarzyszyć może także niektórym chorobom takim jak cukrzyca, czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej masy ciała.

Badania dowodzą, iż osoby z otyłością brzuszną posiadają większe ryzyko zachorowalności na choroby serca, cukrzycę, nadciśnienie, a także mogą mieć problemy z krążeniem.

Stosując odpowiednią dietę, w którą wpleciemy powyżej podane wskazówki oraz utrzymując aktywność fizyczną, z pewnością pomożemy swojemu organizmowi spalić zbędny tłuszcz, a co za tym idzie uchronimy się przed wystąpieniem wielu niepożądanych dolegliwości i zadbamy o swój zdrowy i płaski brzuch.

error: Treść zabezpieczona !!