Włóż to prosto do bębna, a sam się wyczyści – Sprawdzony sposób na czyszczenie całej pralki od lat.

Chciałabym podzielić się moim sposobem czyszczenia pralki. Każdy ma swoją procedurę, ale ta mnie jeszcze nie zawiodła. Robię to od lat.

Nigdy nie mieliśmy poważniejszego problemu z pralką. Jeśli komuś pomoże, będę szczęśliwa. Polecam powtarzać tę procedurę raz na sześć miesięcy. Działa lepiej niż sam ocet, a efekty utrzymują się dłużej. Chociaż zajmuje to trochę czasu, nie musisz nic robić, pralka czyści się całkowicie – wystarczy ją włączyć.

Składniki:

  • 1 kg sody oczyszczonej
  • 4 l wody
  • 1 litr zwykłego octu

Przygotowanie:

Wlej 4 litry wody bezpośrednio do bębna pralki i dodaj sodę krystaliczną wymieszaną z wrzącą wodą. Zamknij bęben i ustaw najdłuższy program na najwyższą temperaturę, bez prania wstępnego. Gdy pralka skończy, dodaj ocet (wlej do miski na proszek) i powtórz ten sam program.

Soda rozpuszcza brud, włosy i kawałki tkanin, rozpuszcza kamień, a ocet dezynfekuje pozostałości proszku, niszczy zarazki pleśni, a tym samym usuwa nieprzyjemny zapach, który z czasem może zacząć rozprzestrzeniać się w pralce. Ocet rozpuszcza również sole magnezu i wapnia, które składają się na konwencjonalne detergenty.

Więcej porad

Gumowa uszczelka

Nie używaj na niej agresywnych środków do czyszczenia łazienki, które niezawodnie rozplączą gumkę. Ocet działa świetnie – można szmatkę namoczyć w occie i włożyć w uszczelkę, pozwolić jej zadziałać, a następnie po prostu umyć.

Aby ręcznie wyczyścić bęben

Użyj roztworu sody oczyszczonej i kwasu cytrynowego. Ta mieszanina rozpuszcza kamień przy pierwszym kontakcie.

Jeśli masz twardą wodę

Raz na jakiś czas wsyp do dozownika  saszetkę kwasu cytrynowego  i ustaw najdłuższy program na najwyższą temperaturę bez prania wstępnego.
Dozownik detergentu jak nowy
Wystarczy namoczyć go w roztworze octu i sody oczyszczonej (uwaga, mieszanina się pieni). Pozostaw dozownik namoczony na 30 minut lub nawet kilka godzin. Będzie jak nowy.

Filtr

Nie musisz go też szorować. Wystarczy go podnieść i namoczyć w roztworze wody i sody oczyszczonej . Wytrzyj wnętrze filtra ściereczką nasączoną octem lub roztworem wody sodowej.

error: Treść zabezpieczona !!