Rewolucja w użytkowaniu soli w domu – 8 metod, które zmienią Twoje spojrzenie.

Dzisiejszy rynek spożywczy nie może się obejść bez soli – tego wszechobecnego produktu. W kuchni jej rola jest niezastąpiona; większość przysmaków bez niej traci na smaku. Mnogość jej zastosowań potrafi zadziwić.

Ekonomia i bezpieczeństwo to dwa słowa, które doskonale opisują sól. Omówmy teraz, jak zwykła sól kuchenna może być użyteczna poza solniczką – do czyszczenia, utrzymania higieny czy podczas prania.

W DOMOWYM ZACISZU – ZASTOSOWANIE SOLI

Szyby lśniące czystością

Przygotuj roztwór z 2 łyżek stołowych soli rozpuszczonych w 3 litrach ciepłej wody. Może on służyć zarówno do mycia szyb w domu, jak i w aucie, a także do walki z trudnymi zabrudzeniami na meblach.

Ochrona tkanin podczas prania

Dodaj sól do pralki, aby uchronić ubrania przed skurczeniem się i blaknięciem. Roztwór soli w wodzie pozwoli Ci wydobyć plamę z czerwonego wina – pochłonie płyn i pozwoli łatwo wyczyścić tkaninę za pomocą serwetki.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Pozbycie się zapachu ryby z piekarnika? Sól zmieszana z cynamonem i wodą może być rozwiązaniem. Rozgrzej mieszankę w piekarniku, a niechciane aromaty znikną.

Odnawianie blasku srebra i miedzi

Zmętniałe sztućce odzyskają swój blask dzięki kąpieli w roztworze octu, soli i sody oczyszczonej. Efekt lśniącego srebra i miedzi Cię zaskoczy.

Czysty zlew w sekundę

Sól wsypana do zlewu i gotująca woda mogą zdziałać cuda – zlew będzie przepuszczalny, a zanieczyszczenia usunięte błyskawicznie.

Odmładzający peeling skóry

Skórę twarzy odświeżysz, łącząc sól kamienną z olejkiem lawendowym. Aplikuj na twarz, po czym zmyj wodą. Taki peeling nie tylko oczyści, ale olejek zapewni nawilżenie i przywróci skórze blask.

Zabieg na ból zęba

W sytuacji bólu zęba, ciepła woda z rozpuszczoną solą może przynieść ulgę. Pamiętaj jednak, by przed użyciem takiego roztworu skonsultować się z dentystą. Brak pasty? Zastąp ją mieszaniną soli i sody w równych częściach.

Stop nadmiernej potliwości stóp

Kąpiel stóp z dodatkiem soli, gdzie do 8 litrów wody dodasz 3 łyżki stołowe soli, pomoże zmniejszyć pocenie się stóp. Uważaj jednak, bo może wysuszać skórę.

error: Treść zabezpieczona !!