Rewolucja w ogrodzie: Grubsze łodygi niż palec w mniej niż tydzień dzięki temu nawozowi.

Chcąc wzmocnić sadzonki, zaleca się przygotowanie specjalnego pożywienia domowej roboty. Oto dwa przepisy, które zostały sprawdzone i mogą przyczynić się do obfitych plonów.

Zastosowanie idealnego nawozu jest rekomendowane dla papryki, pomidorów, bakłażanów, ogórków i wielu innych roślin. Dzięki niemu rośliny stają się żywotniejsze, ich łodygi bardziej szorstkie, a odporność na różne choroby wzrasta.

PRZEPIS 1

Niezbędne składniki to:

  • 1 opakowanie cynamonu
  • 1 litr wody

Instrukcje przygotowania są następujące:

Należy cynamon wsypać do naczynia wybranego do zaparzenia. Po zalaniu cynamonu wodą, mieszamy starannie. Cynamon, będąc naturalnym antyseptykiem, przez kilka dni powinien się zaparzać, walczy z patogenami i ochrania rośliny przed chorobami oraz grzybami. Po upływie kilku dni, przecedź roztwór i użyj go do podlewania sadzonek.

PRZEPIS 2

Potrzebne składniki to:

  • Obierki z ziemniaków
  • 1,5 litra wody

Metoda przygotowania:

W pierwszej kolejności obierki z ziemniaków należy wrzucić do garnka, a następnie zalać je wodą. Całość gotujemy przez kwadrans lub dwadzieścia minut na wolnym ogniu. Po ugotowaniu należy roztwór odstawić, by wystygł. Kiedy roztwór osiągnie odpowiednią temperaturę, należy go użyć do podlewania roślin przy ich korzeniach, powtarzając procedurę co 10 do 14 dni. Życzę powodzenia w pielęgnacji!

error: Treść zabezpieczona !!