Pokryj siwe włosy bez koloryzacji. Uzyskaj bogaty kolor włosów bez zbędnych farb. Kto nie spróbuje nie uwierzy

Siwe włosy są nielubiane przez większość osób, dlatego też prezentujemy naprawdę ciekawy trik, który bez koloryzacji pozwoli uzyskać naprawdę ciekawy kolor.

Sięganie po farby i inne metody chemiczne wcale nie jest konieczne. Dzięki poniższym ciekawym trikom można szybko i bez problemów pozbyć się kłopotu. Siwe włosy to jedna z najgorszych rzeczy, która może się nam przytrafić i świadczy o początkach starzenia.

Dzięki nim można określić, że ktoś jest już w zaawansowanym wieku i dlatego też każdy stara się z nimi walczyć. Nie da się rozwiązać problemu raz na zawsze, jednak istnieją pewne sposoby, które pozwolą spowolnić siwienie włosów lub też zneutralizować ten efekt.

Herbata – jeden ze sposobów na siwe włosy

Włosy najczęściej zaczynają siwieć w okolicach 40-tki. Czasami zdarzają się sytuacje, że jest to wcześniej. Mają na to wpływ różne czynniki wśród, których głównie znajduje się stres oraz brak witamin z grupy B. Jednak powstawanie siwizny to nie powód do płaczu. Są na to odpowiednie sposoby.

Pierwszym z nich jest herbata, której nie będzie się piło, ale stosowało na włosy. Wbrew pozorom siwe włosy wcale nie są siwe, a są przezroczyste. Załamanie światła, które wnich powstaje, nadaje im siwego koloru. Dlatego też trzeba nasycić je pigmentem, aby odzyskały kolor. Barwników, które można zastosować, jest bardzo wiele, wśród nich jest henna, jednak doskonałą alternatywą jest czarna herbata, która w swoim składzie zawiera pigment.

Co nam będzie potrzebne?

  • 6 łyżek suszonej czarnej herbaty
  • 3 litry wody
  • 3 łyżki octu jabłkowego

Jak przygotować?

Herbatę gotujemy w 3 litrach wody i czekamy aż całkowicie się zaparzy oraz ostygnie. Po ostygnięciu herbaty dokładnie odcedzamy liście herbaty i do powstałego wywaru dodajemy ocet jabłkowy. Samo zastosowanie mieszanki jest bardzo proste. Po myciu włosów spłukujemy je przygotowanym wcześniej wywarem i zostawiamy na około 15 minut.

Oczywiście w miarę możliwości warto także wmasować wywar w skórę głowy. Nie ma konieczności spłukiwania włosów, ponieważ cały wywar jest w pełni naturalny. Włosy należy spłukiwać takim wywarem przy każdym myciu włosów.

Po około 2 tygodniach można już uzyskać całkiem widoczne efekty, ponieważ w tym czasie pigment stopniowo wypełni włosy. Uzyskane efekty są naprawdę bardzo ciekawe.

error: Treść zabezpieczona !!