Bez konieczności kupowania drogiej chemii. Tak się pozbywa ślimaków w ogrodzie i na kwietnikach. Skuteczny sposób

Pozbyć się ślimaków z ogrodu bez sklepowej chemii? To możliwe! Podwórko bez ślimaków dzięki naturalnym metodom!

Ślimaki to szkodniki, które mogą zniszczyć długo pielęgnowane plony nawet w ciągu jednej nocy. Szczególnie lubią świeże sadzonki. W dzień są praktycznie niewidoczne, nie lubią słońca i suchego podłoża. Całe armie pojawiają się wieczorem – kiedy już się nieco ochłodzi a na ziemi osiada rosa.

Są wrogiem numer jeden dla wielu ogrodników. Atakują dosłownie wszystko: kalarepę, rabarbar, ogórki, sałatkę i rzodkiewkę. W tym krótkim poradniku powiemy, jak zabezpieczyć uprawy przed pomarańczowym, pełzającymi szarańczami.

Jak zapobiegać atakom ślimaków?

Zawsze lepiej jest zapobiegać działaniom ślimaków niż załamywać ręce nad ich skutkami. W tym celu należy przemyśleć miejsce uprawy roślin. Ślimaki gustują w wysokiej trawie oraz lubią miejsca pod doniczkami – tam gdzie nie dociera światło.

Chronią się również w wysokich trawach i chwastach. Aby zapobiec namnażaniu się ślimaków należy podlewać rośliny w godzinach porannych. W ciągu słonecznego dnia gleba wysycha co jest przeszkodą dla pełzania ślimaków.

Rabarbar – przysmak ślimaków

Rabarbar to roślina, którą pomarańczowe szkodniki uwielbiają szczególnie. Jego duże i szerokie liście są dla nich idealnym schronieniem. Aby cieszyć się obfitymi zbiorami, umieść rabarbar na skrajach kwietników a nie na środku obszaru upraw.

Co odstrasza ślimaki?

Jedzą prawie wszystko, jednak jest pewna grupa roślin, których wręcz nienawidzą. Są to twarde i ostre rośliny o mocnym aromacie, między innymi: tymianek, szałwia, rozmaryn, lawenda i nagietek.

Sadzenie ich blisko ogródka warzywnego stanowi naturalną barierę ochronną przed inwazją ślimaków. Uzyskasz podobny efekt jeśli rozłożysz kłujące gałęzie jeżyn, róż, lub roślin iglastych.

Możesz też rozsypać pokruszone skorupki jajek. Wbijające się cząsteczki w gładkie i śliskie ciało ślimaków skutecznie zachęci jej do zwrotu wędrówki.

Jak pozbyć się ślimaków, które już dostały się do ogrodu?

Wybierz niewielki obszar, który następnie solidnie zwilżysz, potem przykryjesz kawałkiem kartonu. Rano znajdziesz na nim ślimaki, które należy zebrać i przenieść w odległe miejsce.

error: Treść zabezpieczona !!