Spektakularny efekt: Sposób na mszyce – Nie szkodzi przyrodzie ani Tobie.

Ta metoda jest idealna, jeśli chcesz prawidłowo wyeliminować te szkodniki. Metoda ta jest nie tylko skuteczna, ale także niedroga.

Pani Milena zwróciła się do mnie, aby podzielić się swoim unikalnym patentem na pozbycie się mszyc. Działa on jak środek chemiczny i jest bezpieczny dla środowiska, człowieka i przyrody.

Potrzebne są tylko trzy litry wody, 70 g tytoniu i około 3 litrów wody. Mieszankę należy gotować w 1,5 litra wody przez około godzinę. Przecedzić roztwór i zmieszać go z resztą wody w proporcji 1:1. Rozpylić mieszaninę na rośliny zaatakowane przez mszyce. Działa to również na larwy gąsienic i muszki liściowe, które atakują np. pomidory.

Milena twierdzi, że sama rozpyla płyn na swoje warzywa i drzewa owocowe. Metoda ta sprawdza się również w przypadku róż i innych roślin w ogrodzie.

Te owady możesz zlikwidować, stosując alternatywne metody:

* 1 łyżkę stołową amoniaku można rozpuścić w 10 litrach wody. Roztwór można teraz podlać wodą.

* Spryskanie musztardą: Do wiadra z wodą dodaj 200 g musztardy w proszku i wymieszaj. Spryskaj rośliny.

* Wyciąg z czosnku – obrać i drobno posiekać 25 ząbków czosnku. Pozostawić do ostygnięcia w 1 l wrzącej wody. Odcedzić wodę, a następnie zastosować na zaatakowanych przez mszyce roślinach. Przygotować 1 kg skórki pomarańczowej. Zalej ją 10 l wody. Pozostaw na 3 dni.

* Popiół drzewny: Do 5 l wrzącej wody dodać 200/300 g popiołu. Do tej mieszanki dodać 20 g wiórków mydlanych. Mydło można również zmielić samodzielnie.

* Szałwia – dodaj 300 g drobno posiekanego korzenia szałwii do 10 l ciepłej wody. Płyn będzie gotowy po 3 godzinach.

* Rumianek – do 1 kg suszonych łodyg, liści i kwiatów rumianku dodaj 10 l ciepłej wody. Roztwór będzie gotowy po 12 godzinach.

* Soda oczyszczona: Dodaj 1 łyżkę sody oczyszczonej do 1 l wody. Dodaj 40 gramów wiórków szarego mydła.

Możesz uratować swoje rośliny, stosując dowolną metodę, którą preferujesz. Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!