Nie potrzebuje już żadnych operacji – wystarczy siedzieć w słonej wodzie codziennie przez 20 minut.

Hemoroidy to bardzo kłopotliwa przypadłość. Utrudnia siedzenie, stanie oraz wizyty w toalecie. Powoduje duży ból i dyskomfort na co dzień, do tego ich leczenie nie zawsze jest skuteczne i przynosi oczekiwane rezultaty. Co jest przyczyną hemoroidów? Nadmierny nacisk na żyły w odbytnicy i miednicy.

Okazuje się jednak, że hemoroidy można wyleczyć. Bez skomplikowanych kuracji i garści tabletek. Czasem najprostsze metody są najlepsze, a sięgnięcie do starych receptur potrafi zdziałać cuda. Co można więc zrobić w domu, aby pozbyć się lub przynajmniej zminimalizować hemoroidy?

Ciepłe kąpiele na siedząco.

Najlepiej, aby wykonywać je w misce, od razu po wypróżnieniu. Ciepła woda musi pokrywać pośladki i biodra. Taka kąpiel powinna trwać około 20 minut oraz być powtarzana 2-3 razy dziennie.

Gliceryna z solą epsom.

Taka mieszanka pomoże załagodzić ból, pieczenie oraz stan zapalny wywołany przez chorobę. Glicerynę oraz sól należy zmieszać ze sobą w równych proporcjach. Tak przygotowana mieszankę nakładamy na gazę i stosujemy jako okład na chorobowe miejsce. Czas przez który okład powinien być nałożony to około 15 minut. W przypadku mocnych dolegliwości można powtarzać procedurę co 4-6 godzin.

Okład z lodu.

To częsty, domowy sposób na redukcję bólu, który powodują hemoroidy. Okład lodowy zmniejszy ból i podrażnienia w kilka minut, więc ulga nadejdzie szybko.

Noszenie bawełnianej bielizny.

Wbrew pozorom ta prosta zamiana może być bardzo pomocna i zapobiec powstawaniu hemoroidów. Ponadto, warto nosić luźne, przewiewne ubrania, w których nie będziemy dodatkowo podrażniać chorobowych miejsc.  Jeśli choroba się nasila, warto postawić na odpoczynek i porządnie wyleżeć się kilka dni w łóżku. Pomóc może też leżenie na brzuchu z poduszką położoną pod biodrami.

W przypadku hemoroidów trzeba zmienić nawyki w toalecie.

Wypróżniać się tak szybko jak to możliwe, nie wstrzymywać. Aby przebiegało to sprawniej, można spróbować unieść nogi. Szybkie wstanie z toalety umożliwi większy przepływ krwi, co korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie i zmniejszy ból oraz obrzęk.

Pomocne może się też okazać jedzenie pokarmów bogatych w błonnik, na przykład jabłek, śliwek, płatków owsianych, marchewki, brokułów, groszku, warzyw strączkowych.

Warto jeść też jogurty z żywymi kulturami bakterii oraz wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Błonnik pomaga w prawidłowym wypróżnianiu się oraz zapobiega zaparciom. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko podrażnień miejsc występowania hemoroidów. Zapobiega się bolesnym otarciom, a wizyta w toalecie może przebiegać dużo łatwiej i szybciej. Bez bólu i męczenia się.

Należy pamiętać, że przedstawione tu, domowe metody mogą pomóc w przypadku hemoroidów, jednak gdy objawy są silne, należy udać się do lekarza. Hemoroidy to choroba, która trzeba leczyć i nie można jej lekceważyć. Przede wszystkim ze względu na swój komfort życia. Odpowiednio leczone, pozwalają normalnie funkcjonować, a bez leczenia, to i tak bardzo trudne schorzenie będzie się pogłębiać i powodować więcej bólu i dyskomfortu.

error: Treść zabezpieczona !!