Ocet i soda to jedne z najpopularniejszych sposobów na pleśń.: W ciągu kilku godzin wyeliminował brud i pleśń w 20-letniej łazience.

  1. 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego
  2. 1 łyżeczka alkoholu
  3. 2 szklanki wody

Zmieszaj składniki w butelce z rozpylaczem, dokładnie wstrząśnij. Czyszczone miejsce musi być suche, w przeciwnym wypadku pleśń za jakiś czas powróci. Następnie spryskaj uciążliwe miejsce. Należy chwilę odczekać i wyczyścić. Przygotowana w ten sposób mieszanka usunie również pleśń w pralce.

Metoda 2

  1. miska wrzątku
  2. 2 łyżki proszku do pieczenia
  3. 1 łyżka detergentu

Połączone elementy mikstury pomogą pozbyć się brudu i pleśni z płytek (fugi) i ze ścian. Najlepiej użyć starej szczoteczki do zębów, by  sprawnie wyszorować problemową powierzchnię. Dwukrotnie zastosowany sposób pozwoli pozbyć się pleśni i czarnych plam na długi czas. Nie wolno zapomnieć o porządnym wywietrzeniu sprzątanego pomieszczenia, np. łazienki.

Jeśli Twój dom ma swoje lata, kupowałeś drogie środki z krótkotrwałym efektem musisz sprawdzić te metody. Zawsze warto eksperymentować, odkryć nowe rozwiązania. Nie masz nic do stracenia, metody są tanie i łatwe do zrealizowania. Efekt może przerosnąć Twoje najśmielsze oczekiwania.

Czytaj dalej

error: Treść zabezpieczona !!