Sposób na piękne stopy- pomogą dwa produkty z kuchennej półki. Instrukcje.

Wszyscy pragniemy pięknego ciała- dbamy o naszą twarz, włosy, balsamujemy skórę, jednak często zapominamy o stopach. Szczególnie latem łatwo ulegają przesuszeniu, co może prowadzić nawet do pęknięć powodujących duży dyskomfort.

Stopy są obciążone ciężarem całego ciała, co odczuwamy szczególnie wieczorem, kiedy zmęczenie daje się we znaki, czasem pojawi się opuchlizna lub nawet deformacja. Należy zatem poświęcić im chociaż minimum uwagi podczas codziennej pielęgnacji.

Poniżej znajdziesz porady jak właściwie je pielęgnować, aby cieszyć się gładkimi, pięknymi stopami przez cały czas. Dzięki tym prostym radom usuniesz martwy naskórek, a Twoje stopy będą wspaniale wyglądały w każdym obuwiu. Sposób łatwy w wykonaniu i nie wymaga praktycznie żadnych nakładów finansowych, a uzyskane efekty są porównywalne z zabiegiem u profesjonalnej kosmetyczki.

Potrzebujemy jedynie troszkę sody oczyszczonej i mleka.

Soda oczyszczona pomoże zmiękczyć skórę stóp i pozbyć się martwego naskórka. Ma też właściwości bakteriobójcze, zwalcza więc zarazki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach.

Natomiast mleko składa się z kwasu mlekowego, alfa-hydroksykwasów (AHA), które często wykorzystuje się do produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych. Złuszczają naskórek i wygładzają zmarszczki, wspomagając wytwarzanie kolagenu w komórkach. Co więcej, mleko wspiera wytwarzanie warstwy zwanej „płaszczem kwasowo-lipidowym”, która jest odpowiedzialna za rolę ochronną skóry, a także nawilża ją.

Przygotowanie preparatu:

  • podgrzej 0,5-1,0 l mleka i zamocz w nim stopy,
  • trzymaj je w mleku około 10 minut,
  • dosyp sodę oczyszczoną i roztworem wyszoruj stopy,
  • obmyj stopy czystą wodą i nabalsamuj.

Spróbuj sama- sprawdź skuteczność zabiegu i ciesz się gładkimi, pięknymi stopami na długo!

error: Treść zabezpieczona !!