Twoja twarz ujawnia, co dzieje się w Twoim organizmie. Wylecz chorobę bo może być za późno

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Niewielu wie jednak, że twarz może być zwierciadłem ciała i tego, jaki jest stan jego zdrowia. Dokładniejsze przypatrzenie się swojemu odbiciu w lustrze może Ci wiele powiedzieć!

1 Cienie i worki pod oczami

Wiele osób ma widoczne cienie pod oczami już od dzieciństwa i w tym przypadku nie ma się czym martwić – to po prostu cecha zapisana w naszych genach. Jeśli jednak zauważyłeś zmiany w wyglądzie tej części twarzy stosunkowo niedawno, a stan utrzymuje się, powinieneś poświęcić mu więcej uwagi.

Najczęstsze przyczyny takiego stanu to po prostu niehigieniczny tryb życia, w którym za dużo miejsca przeznaczonego jest na całonocną zabawę, spożywanie alkoholu czy palenie papierosów. Zostawanie po godzinach w pracy i zarywanie nocy, zmniejszona ilość wartościowego snu też przysparzają kłopotów.

Długoterminowym rozwiązaniem będzie trwała zmiana stylu życia i zadbanie o właściwy wypoczynek, nawodnienie organizmu i odpoczynek. Jeśli jednak potrzebujesz szybko dodać sobie animuszu i zatuszować oznaki ciężkiego czasu możesz zastosować zimny kompres i dobry korektor.

View post on imgur.com

Czerwony nos – na nim znajduje się wiele naczyń krwionośnych, a ich ekspansja prowadzi do przebarwień

Za czerwienienie nosa odpowiedzialne są rozszerzające się naczynia krwionośne. Dzieje się tak pod wpływem zimnej temperatury, ale nie tylko. Kiedy jesteś przeziębiony, albo wiosną dopada Cię alergia nos również się zaróżowi. Wszystkie te sytuacje są jednak tymczasowe i gdy mija przyczyna szybko znika również zaczerwienienie nosa.

Jeśli jednak Twój nos jest czerwony zawsze, niezależnie od warunku na zewnątrz czy Twojego stanu zdrowia, powinieneś skonsultować się z lekarzem, który może znaleźć przyczynę tego, że Twoje naczynia krwionośne są nieprzerwanie poszerzone.

View post on imgur.com

Żółtawa twarz i oczy

Żółtawy odcień twarzy i oczu może oznaczać, że Twoja wątroba nie pracuje wystarczająco dobrze i w organizmie kumulują się odpady, toksyczne metale i inne toksyny.

Podwyższony poziom bilirubiny i żółtaczka może u dorosłych oznaczać poważniejsze problemy. Nie jest czym naturalnym, tak, jak u noworodków. Ta choroba może świadczyć między innymi o uszkodzeniu wątroby i problemie z nadużywaniem alkoholu.

Jeśli zauważasz u siebie takie objawy, powinieneś udać się do lekarza i zrobić szereg badań, aby móc poznać diagnozę. Powinieneś przebadać dokładnie wątrobę, woreczek żółciowy i trzustkę. Konieczne będzie również wykluczenie takich chorób wirusowych, jak zapalenie wątroby i mononukleoza.

View post on imgur.com

Nieoczekiwane pojawienie się znamion – w większości przypadków nie ma się czym martwić, ale czujność zawsze jest dobra

Zawsze należy obserwować już posiadane znamiona oraz sprawdzać, czy nie pojawiają się nowe. Zazwyczaj nie są to groźne zmiany, ale warto zachować czujność i trzymać rękę na pulsie.

Należy zwracać uwagę na kształt znamion – czy ich obwódka jest równa i czy się nie “rozlewa”. Powinno również zwracać się uwagę na kolor znamion i jego równomierność. Każde przebarwienie lepiej skonsultować z lekarzem.

Pamiętaj, żeby unikać długiego wylegiwania się na pełnym słońcu i używaniu kremu z filtrem UV. Również jeśli masz znamiona w miejscach narażonych na łatwe uszkodzenie, jak obręb biustonosza czy bielizny – powinieneś rozważyć ze swoim lekarzem usunięcie go.

View post on imgur.com

Wysypka motyla

Pojawienie się zmian na skórze Twojej twarzy może być skutkiem podrażnienia spowodowanego przez nowy kosmetyk czy środek czystości, objawem alergii pokarmowej lub znakiem, że powinieneś ograniczyć spożycie cukru. Wyeliminowanie tych czynników lub przyjęcie tabletki antyhistaminowej powinno poskutkować cofnięciem się objawów.

Jednak zareagować powinieneś, gdy wysypka układa się w kształt motyla i nie ustępuje. Jeśli towarzyszy jej stan podgorączkowy, gorączka lub bój to może to być toczeń. Wtedy koniecznie powinieneś udać się do lekarza!

View post on imgur.com

Rany wokół ust

Często jest to jedynie oznaka osłabionego układu odpornościowego, stresu lub przemęczenia. Najczęściej mija samo, ale można również posiłkować się maśćmi, które bez problemu znajdziesz w aptece. Mogą być jednak również spowodowane wirusem opryszczki typu I.

View post on imgur.com

Pęknięte usta

Zimą pęknięte usta nie są niczym dziwnym czy niepokojącym. Wystarczy nałożyć na nie tłusty balsam. Czasem popękane usta świadczą jednak o alergii, warto wtedy przypatrzeć się alergenom, na które możemy być narażeni.

View post on imgur.com

Nadmiar włosów na twarzy

U mężczyzn – cecha pożądana, u kobiet – powód zmartwień i wizyt u lekarza. Nadmierny wzrost włosia na twarzy może świadczyć o zespole jajnika policystycznego u młodych kobiet. Ta choroba może utrudniać zajście w ciążę. Należy skonsultować się z ginekologiem oraz unikać cukru i soi w diecie.

View post on imgur.com

Łuszczenie brwi lub rzęs

Jeśli Twoje brwi lub rzęsy samoistnie wypadają w większych ilościach może to świadczyć o problemach z tarczycą i jej niedoczynności. To często przypadłość u ludzi po 50. roku życia. Jeśli obserwujesz przy tym ospałość, zwiększenie masy ciała i suchą skórę powinieneś obowiązkowo udać się do lekarza.

error: Treść zabezpieczona !!