Niewiarygodnie skuteczne sposoby na gładkie stopy. Wystarczą tylko dwa składniki.

Nasze stopy codziennie są narażane na mnóstwo czynników, które mogą wpłynąć na ich stan, wygląd, a nawet na ich zdrowie.

Często sporą część dnia spędzamy chodząc, zdarza się, że mamy niewygodne, ciasne obuwie. Wszystko to wpływa na stopy – dźwigają przecież cały ciężar naszego ciała.

Wbrew pozorom, pielęgnacja stóp nie musi być skomplikowana ani droga. Czasami widząc, ile specyfików dostępnych jest na sklepowych półkach, można się pogubić. Tymczasem, żeby zapobiec widokowi pękającego naskórka, odparzeń, obtarć – wystarczą jedynie dwa składniki.

Warto pamiętać, że jeżeli nasze stopy są zaniedbane, łatwiej mogą się w nie wdawać infekcje grzybicze – a im o wiele prościej jest zapobiegać niż leczyć!

Aby cieszyć się idealnie gładkimi stopami, potrzebna jest tylko aspiryna i cytryna.

Te dwa składniki to świetne połączenie. Mikstura z aspiryny i cytryny potrafi zlikwidować przebarwienia, usunąć stwardniały naskórek, a nawet wyleczyć infekcję – w rezultacie stopy są gładkie i zadbane.

Do tej domowej receptury potrzeba:

  • 5 tabletek aspiryny,
  • sok z jednej cytryny,
  • pumeks.

W moździerzu należy zgnieść na pył tabletki aspiryny. Opcjonalnie, można sobie też ułatwić tą czynność – zwilżyć tabletki wodą i pokruszyć je widelcem. Do tabletek należy dodać wyciśnięty sok z pięciu cytryn. W zależności od konsystencji papki, można dodać więcej pyłu z tabletek, lub więcej soku z cytryn.

Na umyte stopy trzeba nałożyć taką “maseczkę” – szczególnie na miejsca, które są mocno stwardniałe lub obtarte.

Miksturę na stopach powinno się zostawić na 20 minut. Po tym czasie stopy należy opłukać ciepłą wodą i ewentualnie zetrzeć najtwardsze miejsca pumeksem. Generalnie stosowanie pumeksu nie jest zalecane – można więc posłużyć się tą metodą w drodze wyjątku.

“Ratując” stopy w najgorszym stanie – a później już regularnie pilnować pielęgnacji, tak, żeby nie musieć sięgać po pumeks. Stopy należy opłukać ponownie, a następnie nałożyć mocno nawilżający krem. Sprawdzi się również wazelina, nie musi to być krem stricte do stóp.

Dla szybkiego uzyskania efektów zabieg należy powtarzać 2-3 razy w tygodniu. Rezultaty powinny być bardzo zadowalające!

error: Treść zabezpieczona !!