Zioła te są kilkakrotnie lepsze niż chemia – wnikają w stawy i przywracają chrząstkę.

Rekordowo pospolicie występujące a jednocześnie posiadające niezwykłą moc leczenia zioła często są uważane przez większość ludzi za niepotrzebne zielsko.

Na szczęście istnieją osoby, które poświęciły życie na poznanie dobroczynnych właściwości ziół. Korzeń łopianu, trawa pszeniczna czy mniszek lekarski – to rośliny występujące niemal na każdej działce, nieużytku czy zwykłym polu.

Doświadczona i uznawana przez środowiska medyczne zielarka Elena Zaitseva jest zdania, że połączenie właściwości tych ziół leczniczych to świetny sposób na zabezpieczenie się przed wieloma chorobami.

Właściwości korzenia trawy pszenicznej.

W tradycyjnej, ludowej medycynie już dawno znane były zbawienne właściwości wywaru z korzenia trawy pszenicznej. Stosowano go nie tylko do leczenia ludzi, ale również udomowionych zwierząt. Największym atrybutem trawy pszenicznej jest wysoka zawartość chlorofilu.

Picie herbatek z tej rośliny bardzo korzystnie wpływa na system krwionośny poprawiając parametry krwi i naczynek krwionośnych. Inne pożądane cechy zioła to: poprawa metabolizmu i odporności, działanie moczopędne i przeczyszczające, co wykorzystuje się przy leczeniu kamicy moczowej czy zaparć.

Właściwości korzenia mniszka lekarskiego.

Roślina często mylnie nazywana mleczem również jest częstym gościem na łąkach i trawnikach. Każda części tej rośliny ma zastosowanie w lecznictwie.

W przypadku korzenia najlepiej jest spożywać go w formie herbatki lub naparu. Kłącze zawiera w sobie m.in. insulinę, sterole, asparaginę.

Posiada szereg związków pomocnych w pracy wątroby, całego układu trawiennego, usuwa toksyny z organizmu. Pomaga w procesie leczenia chorób stawów czy stanów zapalnych węzłów chłonnych.

Właściwości korzenia łopianu.

Korzeń łopianu ma najbardziej wszechstronne działanie ze wszystkich wymienionych. Zielarka Zaitseva twierdzi, że niezwykle wspomaga terapię przy chorobach onkologicznych.

Wpływa korzystnie na leczenie takich chorób jak cukrzyca, choroby układu krwionośnego czy serca. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i utleniającym często stosuje się go w walce z chorobami przewodu pokarmowego czy zapaleniu dróg moczowych.

Wykazuje również cechy antybakteryjne i grzybobójcze, dzięki czemu ma szerokie zastosowanie przy problemach skórnych takich, jak trądzik, łupież czy oparzenia skórne.

Zioła najlepiej jest zbierać na wiosnę, gdy puszczają młode pędy. Następnie należy je umyć i delikatnie wysuszyć.

Wywar z korzeni: 1 łyżkę posiekanych wysuszonych korzeni należy zalać 2 łyżkami wrzątku. Gotować 10 min. i odstawić na 2 godziny. Po przecedzeniu należy pić ½ łyżki 3 razy dzienni na 10-15 min przed posiłkiem. Zioła można stosować oddzielnie albo zmieszać razem.

Wywar stosować przez miesiąc, zrobić 5-dniową przerwę i ponowić kurację. Jeśli mamy do czynienia z cięższą choroba terapia może potrwać 3-5 miesięcy.

error: Treść zabezpieczona !!