Zadbaj o stawy i pozbądź się bólu kolan. Przepis na cudowną maść.

Ból stawów, a w szczególności stawu kolanowego jest bardzo uciążliwy dla człowieka.

Jest to ból o różnej intensywności, dlatego często osoba zmagająca się z tym problemem nie jest w stanie wykonać codziennych obowiązków. To niestety przyczynia się do obniżenia komfortu życia. Ta dolegliwość często spotyka ludzi w podeszłym wieku.

POZNAJ DOMOWĄ MAŚĆ, KTÓRA SZYBKO PRZYNOSI ULGĘ

Domowe sposoby na radzenie sobie z bólem często okazują się bardzo skuteczne i proste w wykonaniu. Warto uwierzyć, że przedstawiona poniżej maść  może pomóc i przynieść ulgę. Przygotowanie jest bardzo proste i nie zajmie dużo czasu, a efekty pozytywnie zaskoczą.

 Składniki: 

  • 1 łyżka soli
  • 1 łyżka sody
  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżka musztardy

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki należy wymieszać ze sobą. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na kolano. Następnie musimy owinąć nasmarowane kolano folią. Dla jeszcze  lepszego efektu warto dodatkowo zabandażować folię przy użyciu gazy. Jeśli nie posiadamy jej w domu, to możemy wykorzystać do tego szalik.

Z takim opatrunkiem kładziemy się spać, a po przebudzeniu zmywamy maść przy użyciu letniej wody. W celu złagodzenia bądź zlikwidowania bólu całą procedurę należy powtarzać kilka dni z rzędu – około 4-5 dni. Po tym czasie powinniśmy zauważyć złagodzenie dolegliwości.

LECZNICZA MOC ROZMARYNU – MAŚĆ Z ROZMARYNEM 

Składniki: 

  • około 2 garści posiekanego rozmarynu
  • 250 g wazeliny, oleju kokosowego bądź czystej maści
  • pojemnik do przechowywania

Sposób przygotowania:

Olej kokosowy lub maść należy podgrzać w garnku, ale nie dopuścić do zagotowania. Jeśli do zrobienia maści używamy wazeliny, to do jej podgrzania musimy użyć kąpieli wodnej, która polega na ogrzewaniu naczynia wraz z jego zawartością w naczyniu z gorącą wodą.

Do tak powstałej bazy wrzucamy posiekany rozmaryn. Pozostawiamy do całkowitego ostygnięcia, najlepiej przez całą noc. Kolejnego dnia ponownie  podgrzewamy maść i przecedzamy, żeby pozbyć się kawałków ziół. Przelewamy do pojemnika, by mieszanka zastygła. Gotową maść przechowujemy w lodówce.

error: Treść zabezpieczona !!