Receptura na prawdziwy eliksir młodości – W końcu odkryto japońską tajemnicę młodego wyglądu

Czy istnieje receptura na prawdziwy eliksir młodości? Jak z upływem lat zachować młodzieńczy wygląd twarzy, sprężystość jej skóry i cerę pełną blasku? 

Choć odpowiedzi na to pytanie poszukuje się już od czasów starożytności, nie znaleziono do tej pory jednego, złotego środka, który pozwalałby na powstrzymanie upływu czasu.

Istnieją jednak różne specyfiki, które są mniej lub bardziej skuteczne, a jeśli mowa o najlepszych efektach, to chyba nikt nie zaprzeczy, że japońskie rytuały piękna są chyba najbliżej odpowiedzi na pytanie, czym jest eliksir młodości.

Wspominane rytuały to stosunkowo niedawne odkrycie, a ich efekty widać już po tygodniu stosowania. Przepis na eliksir opiera się na ryżu i jego cudotwórczej sile:

  • ryż ma silne właściwości przeciwutleniające
  • potrafi stymulować produkcję kolagenu, który spowalnia proces starzenia się skóry
  • ryż zawiera kwas linolowy, witaminę E oraz skwalen, który chroni przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych

Sama woda ryżowa powstała po gotowaniu ryżu również ma lecznicze i pielęgnacyjne działanie.

Działa nie tylko jako naturalny przeciwutleniacz, ale także poprawia krążenie krwi. Jeśli chodzi o cerę, to regularne przemywanie jej wodą ryżową poprawia jej ukrwienie, pomaga pozbyć się zmarszczek, nawilża i zmniejsza stany zapalne.

Japoński przepis na piękno to zaledwie trzy składniki naturalnego pochodzenia, które stosowane raz w tygodniu jako maseczka pozwolą cieszyć się wiecznie młodym wyglądem naszej cery:

  • 3 łyżki ryżu
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżka gorącego mleka

Ryż gotujemy przez 2 minuty. Następnie odcedzamy. Należy uważać, aby zachować wodę po gotowaniu ryżu; będzie nam również potrzebna. Ugotowany ryż dokładnie mieszamy z gorącym mlekiem i miodem.

Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Pozostawiamy do zaschnięcia. Maseczkę zmywamy wodą ryżową.

error: Treść zabezpieczona !!