Wyjątkowo pozytywne działanie na ból pleców i stawów. Zagotuj 2 liście laurowe z goździkiem: Koniecznie zapisz przepis

Herbata z liści laurowych oraz goździków ma wyjątkowo pozytywne działanie na organizm ludzki.

Przede wszystkim działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Taka herbatka jest w stanie załagodzić bóle pleców oraz bóle stawów.

Powinni ją stosować zarówno kobiety, jak mężczyźni, którzy z powodu swojego stylu życia mają problemy z kręgosłupem. Istnieje wiele środków, które mogą zapobiegać i łagodzić różnego rodzaju bóle.

Zalicza się do nich herbaty o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym. W przypadku różnego rodzaju bólu oraz stanów zapalnych zaleca się picie herbaty z liści laurowych oraz goździków. Połączenie tych dwóch składników ma niemal magiczne właściwości.

Aby przygotować herbatę z goździkami należy przygotować następujące składniki:

  • dwa suszone liście laurowe,
  • trzy goździki,
  • 300 ml wody.

Sposób przygotowania:

Na początku umieść liście w garnku i zalej wodą. Całość zagotuj, gdy woda zacznie się gotować nie należy ściągać garnka od razu z gazu, a gotować przez kolejne 5 minut.

Pod koniec tego czasu należy wyłączyć podgrzewanie garnka i dodać goździki. Następnie garnek należy przykryć przykrywką i pozwolić herbacie aby spokojnie zaparzyła się przez około 15 minut. Następnie całość należy odcedzić i wypić.

Oczywiście nie musimy pić gorącej herbaty można ją przestudzić i dopiero wypić. Taki specyfik należy pić dwa razy dziennie przez okres nie dłuższy niż 10 dni. Po upływie 10 dni konieczne jest zrobienie sobie przerwę od picia takiej herbatki.

Co ważne:

Herbatka jest tylko wspomaganiem i ma działanie przeciwbólowe, ale ból pleców to bardzo poważna sprawa. Warto jednak zadbać o kondycję swojego kręgosłupa nie tylko podczas kuracji i stosowania herbaty ale i zawczasu.

Dlatego bardzo ważne jest częste wykonywanie ćwiczeń rozciągających.

Częste ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha pomogą uchronić się nam od bólu. Gdy mamy mocne mięśnie brzucha są one silne i twardsze, dzięki temu stają się podporą dla pleców i kręgosłupa.

Bardzo ważne jest również utrzymywanie prawidłowej postawy ciała w ciągu dnia. Nie należy również napinać zbyt mocno mięśni.

Co więcej duże znaczenie w problemach z kręgosłupem ma materac, na którym śpimy. Wybór odpowiedniego materaca jest bardzo ważny. Materac nie powinien być ani za twardy, ani zbyt miękki, ponieważ to on może być przyczyną bólu pleców.

Natomiast jeżeli dużo czasu w ciągu dnia spędzamy w pozycji siedzącej należy co jakiś czas (najlepiej raz na godzinę) wstać i zrobić chociaż kilka kroków aby rozprostować mięśnie i gości. Bardzo dobrze jest kiedy podczas długotrwałej pozycji siedzącej używamy podpórki lędźwiowej do siedzenia.

Wtedy pozwala to nam zachować i utrzymać prawidłową postawę ciała. Bardzo ważne jest również unikanie nadwagi. Kiedy nasza waga jest zbyt duża mięśnie wymagają większej pracy aby stać się podporą dla kręgosłupa.

Jeśli mięśnie nie są zbyt rozwinięte kręgosłup staje się przy nadwadze o wiele bardziej obciążony.

Częste wykonywanie ćwiczeń fizycznych pozwoli uniknąć problemów z mięśniami. Istotne jest także w jaki sposób układamy się do snu.

Ułożenie powinno być naturalne tak aby czas snu odbywał się we właściwej pozycji ciała. Jeżeli mamy dość duże problemy z bólem kręgosłupa należy zdecydować się i dokładnie przemyśleć kwestię zakupu odpowiedniej poduszki. Najlepiej poduszki ortopedycznej.

Bardzo ważne jest również aby nie spożywać różnych preparatów przeciwbólowych w nadmiernych ilościach gdyż mogą one nieść sobą niepożądane dla zdrowia konsekwencje.

error: Treść zabezpieczona !!