Kakaowy środek przeciwkaszlowy – Receptura od doświadczonego lekarza, która stawia na nogi. Przepis.

Kiedy byłam mała, miałam wspaniałego lekarza prowadzącego przez około sześćdziesiąt lat.

Pomimo tego, że dzieci bardziej lubią młodszych lekarzy, ja po prostu ją uwielbiałam. Rzadko przepisywała mi leki . Zamiast tego zawsze miała w zapasie przydatne porady na każdą okazję. Jedną z tych magicznych wskazówek był kakaowy środek na kaszel, którym leczyli mnie moi rodzice.

Ostatnio cała rodzina zachorowała i postanowiłam przygotować “lek” dla siebie i mojego dziecka. Jednak zamiast podgrzewać miód w wysokiej temperaturze, dodałem go do gotowej mieszanki. Cóż mogę powiedzieć, stary dobry środek kakaowy na kaszel okazał się bardzo skuteczny. Po kilku dniach kaszel zmienił się w mokry. Po jakimś czasie całkowicie zniknął. Udostępniam przepis.

Jak zrobić kakaowy środek przeciwkaszlowy

Będziesz potrzebować:

  • 300 g masła
  • 300 g miodu
  • 1 łyżka cukru
  • 100 g kakao w proszku

To cudowne lekarstwo jest przygotowywane w następujący sposób. Rozpuść masło w garnku na ogniu. Nie zaleca się robienia tego w kuchence mikrofalowej.

Wlej olej do rondla i umieść na małym ogniu. Dodaj miód i mieszaj, aż będzie jednolita konsystencja. Konieczne jest mieszanie, żeby masa się nie zagotowała. Następnie dodaj cukier. Gotuj miksturę bez zdejmowania z ognia, aż się rozpuści. Na koniec dodaj kakao w proszku.

Po lekkim ostygnięciu masy kakaowej wlej ją do słoika i włóż do lodówki. Tam może być przechowywana do 6 miesięcy.

Jak stosować kakaowy środek przeciwkaszlowy

Sposób użycia produktu na bazie kakao jest następujący: 1 łyżka dziennie. Przygotowaną masę rozpuścić w szklance gorącego mleka i wypić na ciepło. Napój jest pyszny. Z przyjemnością piją go zarówno dzieci, jak i dorośli.

Wykazano, że kakao łagodzi ból gardła i suchy kaszel. Wynika to z zawartej w niej teobrominy . Efekt ten osiąga się dzięki uspokajającemu działaniu zakończeń nerwowych przechodzących przez płuca i mózg. Należy pamiętać, że kakao jest produktem zdrowym, ale uczulającym i nie należy go nadużywać.

error: Treść zabezpieczona !!