Jak sprawdzić czy Miód jest prawdziwy: Porady od pszczelarza

Jak sprawdzić czy Miód jest prawdziwy? Porady od pszczelarza

Miód jest bardzo lubiany przez wiele osób. Jeśli jest prawdziwy to posiada szereg dobroczynnych właściwości. Duża część społeczeństwa zastanawia się, jak rozpoznać, czy miód jest prawdziwy. Rozpoznanie może okazać się o wiele łatwiejsze niż nam się wcześniej wydawało.

Oczywiście nie ma wątpliwości iż prawdziwy i naturalny miód jest bardzo korzystny dla naszego zdrowia. Działa lecznictwo oraz profilaktycznie, gdyż zawiera w sobie substancje zabijające bakterie, w tym te odporne na antybiotyki. Niestety wiele produktów, które posiadają na etykiecie napis miód nie ma z nim nic wspólnego.

Miód, który został pozbawiony pyłku kwiatowych oraz substancji odżywczych nie przyniesie oczekiwanych korzyści zdrowotnych. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące tego, jak wybrać dobry miód, który działa odpowiedni prozdrowotny sposób.

Większość z nas zakłada że produkt posiadający na swojej etykiecie napis miód zawiera w sobie 100% miodu bez żadnych dodatkowych i zbędnych składników. W praktyce niestety większość miodów kupowanych w sklepach w rzeczywistości nie jest czysta. Niejednokrotnie na półkach sklepowych są dostępne miody z dodatkiem syropów lub z dodatkiem rozgrzanego cukru.

Jak producenci miodu starają się oszukać konsumentów?

error: Treść zabezpieczona !!