Zapisz i wydrukuj to, abyś już nigdy więcej tego nie zgubiła: Tabela, jak sadzić warzywa w ogrodzie – Trzymaj się tego.

Rośliny mają swój czas sadzenia, kwitnięcia i zbiorów. Każdy ogrodnik wie, że jeśli będzie postępował zgodnie z kalendarzem roślin zyska obfite zbiory, a kwiaty będą cieszyć jego oczy przez długi czas.

Rośliny tak jak ludzie posiadają swoje sympatie i antypatie. Niektóre lubią rosnąć obok siebie inne zaś się nienawidzą. Odbierają sobie wzajemnie składniki odżywcze, przenoszą na sąsiadów niechciane choroby i robią wszystko, aby się ich pozbyć.

W opublikowanej przez ogrodników instrukcji możesz znaleźć przydatne informacje na temat sadzenia roślin. Będziesz wiedział, które gatunki się tolerują, a które nienawidzą. Przy minimalnym nakładzie pracy zyskasz duże plony.

Instrukcje zawieś w domu i przekaż innym pasjonatom ogrodnictwa, aby oni także mogli cieszyć się dużymi zbiorami. Instrukcja została wykonana w tabeli, jest to jasny i przejrzysty sposób przekazania informacji na temat nasadzeń.

Czy wiesz, że obecność ziół może sprzyjać dużym plonom? Dowiedz się jak je sądzić.

Zioła mogą pomóc na wiele dolegliwości w naszym organizmie, posiadają także zdolności „rozmnażania” plonów. Wystarczy wiedzieć jak i gdzie je posadzić w swoim ogrodzie. Nagietek pomaga w walce z pleśnią, potrafi też zwalczyć ślimaki, mszyce oraz nicienie.

Warto zasądzić go w pobliżu dyni, ziemniaków, ogórków czy melonów. Szczypiorek potrafi zwalczyć inwazję mączniaka prawdziwego i niebezpieczną szarą pleśń. Będzie ratunkiem dla ogórków. Warto go posadzić także w pobliżu grządek z marchewką i kapustą. Bazylia i pomidory to nie tylko dobre połączenie na talerzu.

Zapach i substancje biologiczne zawarte w bazylii chronią przed szkodnikami – odstrasza mszyce i pasożyty ćmy. Skutecznie chroni  pomidory, cebulę, paprykę, kapustę i ogórki. Niezawodny rumianek chroni warzywa przed chorobami grzybiczymi i pasożytniczymi.

Zasadź go w pobliżu sałaty, szpinaku, grochu, fasoli i selera. Wpłynie on także pozytywnie na ich wzrost. Zapach pora i cebuli chroni rośliny przed różnymi robakami. Tymianek, nagietek i bazylia chronią fasolę i pietruszkę przed szkodnikami.

Cebula i czosnek chronią sąsiadów przed chorobami grzybiczymi. Jednak fasola, groch i kapusta nie lubią ich towarzystwa. Szałwia pozwala walczyć z pasożytami, szczególnie tymi, które atakują kapustę. Warto ją zasądzić w swoim ogrodzie, aby chroniła warzywa.

error: Treść zabezpieczona !!