Masz zimne ręce i stopy – nie bagatelizuj tego. Oto proste sposoby, aby temu zaradzić

Dbałość o prawidłowe krążenie powinno być podstawą w profilaktyce dla każdego z nas. Objawy jak zimne dłonie czy stopy, osłabienie lub zawroty głowy powinny zwrócić naszą uwagę. Zaniedbanie oznak problemów z krwiobiegiem może doprowadzić do dramatycznych skutków.

Problemy z krążeniem mogą być konsekwencją złej diety, palenia tytoniu, nieregularnego snu, jak również małej aktywności fizycznej. Niekiedy związane są też z początkami chorób w naszym organizmie.

Tym bardziej należy regularnie kontrolować swój stan zdrowia, mierzyć ciśnienie oraz wykonywać podstawowe badania.

Również sami możemy przyczynić się do utrzymania prawidłowej pracy układu krążenia.

Po pierwsze należy zadbać o ruch. Aktywność fizyczna dotlenia organizm, przyśpiesza pracę serca, a tym samym pozytywnie wpływa na przepływ krwi.

Co więcej, trzeba pamiętać też o odpowiednim nawodnieniu. Woda nie tylko uzupełnia minerały, ale ułatwia transport tlenu do komórek. 2 litry dziennie to absolutne minimum!

W profilaktyce kluczowa jest także dieta.

Warto więc urozmaicić jadłospis o szereg produktów bogatych w cenne witaminy i minerały. Wśród nich są m.in. pomarańcze, arbuzy, grejpfruty, ale też orzechy, czosnek czy olejek rozmarynowy. 

Również przyprawy działają pozytywnie, m.in. kurkuma czy pieprz cayenne. Niezwykle cennym źródłem kwasów omega są ryby, a magnez dostarczy chociażby ciemna czekolada.

Wspomniane produkty nie tylko poprawiają układ krążenia, ale podnoszą ogólną odporność organizmu, zapewniają odpowiednią dawkę energii i chronią organizm przed przeziębieniem. Trzeba pamiętać o wyeliminowaniu lub znaczącym ograniczaniu używek, zwłaszcza papierosów i alkoholu.

Istotna jest też regeneracja.

Właściwa ilość snu zapewnia nie tylko odpowiednią dawkę energii na cały dzień, ale przede wszystkim pozwala ograniczyć stres, co pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Połączenie tych wszystkich kroków z pewnością korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie. Zacznij już dziś!

error: Treść zabezpieczona !!